Satranç Şampiyonları Belli Oldu

Satranç Şampiyonları Belli Oldu

Satranç Şampiyonları Belli Oldu

 Birbirinden renkli etkinlikleri ile Kahramanmaraşlıların buluşma noktası olan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki 4. Geleneksel Satranç Turnuvası beyin fırtınası estirdi. Çocuk ve genç satranç ustalarını bir araya getiren turnuvada şampiyonlar belli oldu.

piazza son

Alışverişin yanı sıra sosyal yaşamın da merkezi olan Kahramanmaraş Piazza’nın düzenlediği 4. Geleneksel Satranç Turnuvası, yine kıran kırana mücadelelere sahne oldu.

Kahramanmaraş’ın ilk satranç turnuvasını organize eden ve daha sonra bu turnuvayı geleneksel hale getiren Piazza AVM’de, şah-mat sesleri bu yıl 4’üncü kez yükseldi.

Üstad Satranç Kulübü iş birliğiyle düzenlenen turnuva; Afacanlar, Minikler, Küçükler ve Yıldızlar olmak üzere 4 ayrı kategoride gerçekleştirildi. 6-16 yaş arası onlarca sporcunun katıldığı turnuva 2 gün sürdü. İsviçre sistemi ile 7 tur üzerinden yapılan ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun Satranç Yarışmaları Prosedürü’nün uygulandığı turnuvada sporcular, rakiplerine üstünlük sağlayabilmek için büyük mücadele verdi.

 

ŞAMPİYONLARA HEDİYE YAĞDI

Turnuva sonunda dereceye giren sporcular, düzenlenen törenle ödül ve hediyelerini aldı.

Afacanlar kategorisinde turnuvaya katılan tüm miniklere, dereceye girme şartı aranmaksızın madalya verildi.

 

Minikler kategorisinde Defne Göçer birinci, Yusuf Taha Özkan ikinci, Ömer Faruk Çetinkaya üçüncü olurken, bu kategoride dereceye girenlere ödüllerini Üstad Spor Kulübü’nden Turnuva Koordinatörü Adem Yüksekoğlu verdi. Küçükler kategorisinde ise birinciliği Veysel Kuş, ikinciliği Enes Atma, üçüncülüğü Betül Cemre İzi elde etti. Bu sporcular da ödüllerini, Hayal Kahvesi sahibi Ahmet Belli’nin elinden aldı. Yıldızlar kategorisinde de Onur Saygın Göçer birinci, Esmanur Çilekaya ikinci, Burak Hüseyin Güvenç üçüncü oldu. Bu kategorinin şampiyonlarına ödülleri Piazza AVM Müdürü Ufuk Cezmi Bilge tarafından verildi.

 

Dereceye giren sporcular, kupa ve madalyanın yanı sıra elde ettikleri derecelere göre birbirinden güzel hediyelerin de sahibi oldu. Sporcular ödül töreni sonrası mutluluklarını aileleriyle paylaştı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co