Sapık Reklamı !..

Sapık Reklamı !..

Sapıklar  ve Reklamı !.

Kars’da bir Mert ve bir sapık olayını hep beraber yaşadık..

Babasının en yakın arkadaşı çıktı !

Sonra : Türkiye kötü örnek, kötü durum, vahim olan bir hal !.

Peki her şehirden böyle bir sapık çıkmaz mı ? çıkar !..

Herkes kötü ve sapık mı ? ehbette değil..

Aslında bana göre bu bir haber bile olamaz: Çünkü biz kötünün sapığın reklamını yapıyoruz..

Kimse Kars veya Adana, İstanbul yada Kahramanmaraş demesin her ilden çıkar.. bu sebeple kimse Kars ‘ı da suçlamasın..

Kahramanmaraş 1 Milyon 100 bin nüfuslu bir şehir: Hırsız var, katil var, sapık var, her türden insan var.. ama bunun yanında çok güzel insanlarda var..

Biz iyi ve güzel olanın reklamını yapmayız !: nerede olumsuz bir olay var onun reklamını yaparız..

İyi ile kötüyü karşılaştırmak gerektiğinde resmi rekamlara baktığımızda : yılda 3-5 cinayet, sayıları bir elin parmağı kadar olan hırsız, sapık , tümünü topladığımızda 100 kişi bile etmiyor.. ama kötünün reklamı o kadar çok yapılıyor ki : Sanki nüfusun tamamı kötü gibi gösteriliyor..

Peki geride o kadar güzel insanlar var !..

İyi ve güzel olanın reklamını yapmamız gerekiyor..

Yıllar önce : Kahramanmaraş’ta Kars benzeri bir olay olmuştu, Cumhuriyet Başsavcısı İsa Fırat Küpeli’den bilgi almak için Sırrıberk  Arslan ile adliyeye gittiğimizde  Savcı bey:

“ Ne yapacaksınız o sapığı , kuşların resmini çekin, çiçekleri çekin , bakın bahçede kelebekler var onların resmini çekin !, çirkinlikleri değil güzellikleri görün “ diyerek..bize bir mesaj vermeye çalıştı..

Sonra bizi makamına çağırdı bir çay içirdi.. o tarih de Kahramanmaraş’ın nüfusu 700 bin civarında ve İsa Fırat Küpeli: “ Bakın böyle bir sapık 700 bin kişiyi lekeleyemez, onları temsil de edemez, ama gazetelerde bu haber çıktığı zaman  Maraş sapığı denecek, Maraş’ın ismi kötü ile anılanacak, bu ruh alinde olanın aklına iş düşecek, gelin mahkemesini takip edin ne ceza alacağını görün ama yazmazsanız iyi olur, yazarsanız da siz bilirsiniz ben basın’a sansür koyamam , serbestsiniz, memleket sizin, ben üç- beş yıl sonra giderim,” dedi.

Bizde sonra aramızda gazeteci arkadaşlar toplandık . Bu sapığın haberini yapmamızda veya yapmamamızda ne faydamız olacak.. tartıştık..ve bu sapığın haberini yazmadık.. mahkemesini takip ettik, 37 yıl ceza vermişlerdi, cezaevinde mahkumlardan çok defa dayak yemişti mahkemeye geldiğinde haşat bir haldeydi..

Çünkü böylelerini mahkumlarda sevmiyor, kendi aralarında ona bir ceza veriyorlar..

İnsanların yüz karası olan bu sapıkların reklamını yapmak doğru değil..!

Sonra İsa Fırat Küpeli’in haklı olduğu, bizim işi doğru yaptığımız ortaya çıktı.. yıllar sonra Kars daki olay bir kere daha bizi haklı gösterdi..

Kars’da olduğu gibi tüm Türkiye de illerde ve ilçelerden böyle biri her zaman çıka bilir ama onun haberini yaparak onu Kahraman yapmak yanlış!..

Gazetecilik etiği var.  bir sorumluluğumuz var. Bunun bilinci içinde olarak her yaptığımız haberin nereye vardığını , bu haber sonucu kimlere nasıl zarar verdiğimizin hesabını iyi yapmamız gerekiyor..

Sapık ve katil her zaman olur !..

Cinnet geçiren biri her zaman olur !.,

Kötü kabul edilen kişiler her zaman olur ve biz buna merhaba dersek asıl yanlış burada yapıyoruz demektir..

Biz topluma iyi olanı, güzel olanı vermeliyiz, iyi ve güzel olanı alan toplum iyi ve güzel düşünmeye başlayacaktır..

Sapık reklamı yapmanın kimseye bir faydası olmayacaktır..

Sadece Türkiye de değil , Dünyanın her yerinde sapık kişiler çıka bilir, onların reklamını yapmakda doğru değildir..

Kanun cezasını verecektir.. ailesi biz davacı değiliz ! dese bile kamu davası olduğu için kanun onların hak ettiği cezayı verecektir..

Sapıksız bir dünya dileği ile

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co