ŞANTAJIN PARA ETMEZ MERKEL

ŞANTAJIN PARA ETMEZ MERKEL

Almanya Başbakanı Angele Merkel arada bir şantaj yapıyor,  ya tutarsa diye ama nafile, tutmaz Merkel tutmaz. Şantajların para etmez, saman çöpü gibidir, uçar gider.

Son günlerde de Gümrük Birliği ile tehdit ediyor. “Gümrük Birliğini Güncellemeyiz” Türk düşmanlığı ile seçimlerde başarı elde edeceğine inanan Merkel kendi görüşünü AB görüşü gibi empoze etmeye çalışıyor. Merkel Türk düşmanlığı ile bir yere varamayacağını hiç anlayamayacak.

Merkel’in tehdidine cevap Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci den geldi. “Ticari ilişkiler siyasi şantaj aracı olarak kullanılamaz. Gümrük birliğinin güncellenmesini isteyen sadece Türkiye değil AB’ de istiyor. İki Tarafın çıkarına olan bir durum… Gümrük birliği güncellemesi olmazsa Türkiye’de ne olur? Türkiye yoluna devam eder. Dünya’nın sonu da değil.” Diyerek Merkel’ e cevap verdi.

Ey Merkel!  Teröristleri himayene alırsın, kol kanat gererek Türkiye aleyhine elinden geleni yaparsın. Şunu iyi bil ki; seçimlerde Ülkendeki soydaşlarımız size gereken cevabı verecek.

Referandumda “yüzde elli” diyorsun da yanlış biliyorsun yüzde kırk sekiz hayırcıları arkana aldığını sanarak bizden beklentileri var diyorsun. Sen kimsin ki Türk vatandaşlarının senden beklentisi olacak, hayırcıların çoğu Vatan mevzuu olduğunda karşına çelik gibi dikilir. Senin taraftarın ancak FETÖ, CHP ve HDP olur.

Almanya siyasilerinden Türkiye’ye karşı tek Merkel konuşmuyor bakınız Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ne diyor. “Ekonomik, Diplomatik yollarla Türkiye’yi baskılayacağız. Sonuçta Türkiye’yi işgal edecek değiliz.” Yahu! Bunların hepsi şaşırmış. Siz kimsiniz ki Türkiye’yi işgal edeceksiniz. Dünya 15 Temmuz’ u gördü. Sen görmedin mi? Yoksa unuttun mu?

Almanya siyasilerinden Erdoğan’a saldıranlar da az değil… Diyorlar ki; savaşanlara daha fazla destek olacağız. Bu açıklamalarla PKK’ ya ve FETÖ’ye destek verdiğini açıklıyor. Büyük adada yakalanan terör destekçisi ajanlarının yakalanmasını hazmedemiyorlar… Türkiye’de terör var diye gelen turistleri de engellemeye çalışıyorlar. Türkiye bütün Avrupa ülkelerinden daha güvenli bir ülke olduğunu hazmedemiyorlar.

Merkel Türkiye ile AB Gümrük Birliği anlaşmasına karşı çıkarak bu anlaşmanın yenilenmesine imza atmayacağını açıklayarak gerilim oluşturmak istiyor. Merkel’in bu davranışı bütün AB üyeleri ülkelere saygısızlıktır… Almanya terörist hamisi bir devlettir. Yıllardır Türkiye’nin can düşmanı PKK’ya destek vermiş, 15 Temmuz sonrası FETÖ mensuplarını ülkesinde himaye ediyor. FETÖ’nün kara kutusu Adil Öksüz’ün de Almanya’da olabilme ihtimali yüksek…

Merkel Türk ekonomisin güçlenmesi karşısında korku içinde, bu gücü durdurabilmek için bazı dengesiz açıklamalarla psikolojik baskı kurma peşinde… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya’daki soydaşlarımıza seslenerek Merkel’e oy vermeyin çağrısı yerini bulacaktır.

Türkiye tam bağımsızlığa doğru emin adımlarla ilerliyor.

Türkiye’nin yükselişine ne Merkel ne de başkası engel olamayacaktır.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co