Sanko Tekstil Pentex Fuarı’nda

Sanko Tekstil Pentex Fuarı’nda

Sanko Tekstil Pentex Fuarı’nda

 

SANKO Holding’in iplik ve dokumada Türkiye’nin gururu durumundaki şirketi Sanko Tekstil, 6’ıncı Penye, Tekstil ve Teknolojileri (PENTEX) Fuarı’nda stant açtı.

SANKO TEKSTİL PENTEX'DE (5)

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), KOSGEB, Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (PENKON) ile Moda ve Hazır Giyim Federasyonu destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarın açılışına, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya,  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sami Konukoğlu, Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği Başkanı Mehmet Haskaya ve Akort Fuarcılık Genel Müdürü Hülya Akkaya katıldı.

SANKO TEKSTİL PENTEX'DE (3)

Gaziantep’in yanı sıra, Adana, Ankara, Aydın, Denizli, Diyarbakır, İstanbul, Kayseri, Kahramanmaraş, Konya, Mersin’den 120 firmanın ürünleri sergileniyor.

Fuarda, penye ve konfeksiyon ürünleri, kumaş, kumaş ürünleri, dikiş makineleri, konfeksiyon yan sanayisi ve aksesuarları, etiketleme ve desen baskı sistemleri, katlama ve paketleme makineleri, temizleme makineleri, kalite kontrol ve metraj ölçüm makineleri, ütü makine ve presleri, depolama ve askı sistemleri gibi ürün grupları ziyaretçilerin izlenimine sunulacak.

SANKO TEKSTİL PENTEX'DE (4)

Türkiye’nin yanı sıra, Suriye, Irak, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuzey Afrika ve Türk cumhuriyetlerinden konukların da fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Sanko Tekstil standını ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu tarafından bilgi verildi.

Sanko Tekstil, 12 Şubat 2017 tarihine kadar açık kalacak fuarda, ileri teknoloji ile kurulan işletmelerinde üretilen ürünlerini sergileyecek.

 

SANKO TEKSTİL

Sanko Tekstil işletmelerine ulaşan pamuklar 113 yıllık tecrübe, üstün kalite anlayışı ve modern teknolojiyle ipliğe dönüşüyor. Üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğiyle alanında lider olan Sanko Tekstil, bu özellikleriyle Türkiye’nin en büyük, dünyanın da sayılı iplik üreticileri arasında yer alıyor.

Örmede, 400’e yakın makinası ile Türkiye’deki en büyük üretim kapasitesine sahip olan Sanko Tekstil, İsko markası ile dokumada kalitesi ve yıllık 250 milyon metre denim üretim kapasitesi ile açık ara dünyanın en büyük üretim tesislerine sahiptir.

Sanko Havlu tesisleri ise yılda 5 bin ton havlu – bornoz üretim kapasitesi ile sektörün önemli aktörlerinden birisidir.

SANKO HOLDİNG

SANKO Holding’in temeli 1904 yılında 7 dokuma tezgahı ile atıldı. Dördüncü ve beşinci kuşağın işbaşında olduğu SANKO’da yaklaşık 15 bin kişi istihdam ediliyor. Tekstil, enerji, çimento, ambalaj, tarım ve iş makinaları, bilişim, finans, sağlık, eğitim, AVM ve gayrimenkul olmak üzere 11 sektörde faaliyet gösteriliyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co