Sanko Holding 4 şirketiyle TÜMEXPO Fuarı’na katıldı

Sanko Holding 4 şirketiyle TÜMEXPO Fuarı’na katıldı

Sanko Holding, Gaziantep’te açılan “2. TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı (TÜMEXPO)’’na 4 şirketiyle katılarak stant açtı.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) ile Start Fuarcılık işbirliğiyle Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın açılışını yaptığı TÜMEXPO Fuarı’nda, Sanko Holding de 4 şirketi ile yer aldı.

Başak Traktör, Sanko Makina, Çimko Çimento ve Gaziantep Ytong firmalarının açtığı stantlar ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ile birlikteÇimko, Gaziantep Ytong, Başak Traktör ve Sanko Makina stantlarını gezerken, MST ve Başak Traktör modellerini yakından inceledi.

Bakan Yılmaz, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Sani Konukoğlu ile birlikte traktörlerin yeni modellerine binerek basına poz verdi.

Bakan ile birlikte Vali Erdal Ata, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert ve diğer protokol üyeleri de Sanko Holding şirketlerinin stantlarını tek tek gezerek, sergilenen ürünlerle ilgili bilgi aldılar.

Türkiye genelinde birçok ilden ve çok geniş bir sektörel yelpazede 165 firmanın katıldığı TÜMEXPO Fuarı çerçevesinde, yabancı alım heyetleri ile ikili görüşmeler ve Ortadoğu İş Zirvesi de gerçekleştirilecek. Fuar, 2 Kasım tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

SANKO HOLDİNG

Temeli yedi dokuma tezgahı ile 1904 yılında atılan Sanko Holding, günümüzde tekstil, enerji, inşaat, ambalaj, iş ve tarım makinaları, AVM, bilişim, finans, gayrimenkul, gıda, eğitim ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren, yaklaşık 14.000 kişinin istihdam edildiği, Türkiye’nin lider endüstri kuruluşlarından birisidir.

SANKO MAKİNA

Sanko Makina, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde 42 bin metrekare alan üzerine kurulan modern üretim tesislerinde pazar ve müşteri talepleri doğrultusunda araştırma ve geliştirme faaliyetleri sonucu yüksek performanslı iş makinaları üretimi gerçekleştiriyor.

MST markası ile üretilen kazıcı yükleyici, teleskobik forklift ve mini ekskavatörlerin konforu, kullanım rahatlığı, düşük yakıt sarfiyatı ve satış sonrası hizmetlerin 24 saat kesintisiz sürdürülmesi, yurtiçi ve yurtdışındaki kullanıcıların tercihinde etken oluyor.

BAŞAK TRAKTÖR

1914 yılında kurulan Başak Traktör, 1944 yılında Türkiye Zirai Donatım Kurumu’na bağlı Sakarya Alat-ı Ziraiye unvanıyla Türk çiftçisinin tüm tarım alet ve makinaları ile diğer ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmiştir.

1962 yılından itibaren Ford marka traktörlerin ithalatını yapmaya başlayan Başak Traktör, 1968 yılında Ford ile yapılan işbirliği çerçevesinde Adapazarı’nda yüzde 65 yerli üretim oranı ile imalat başarısını göstermiştir.

1976 yılında STEYR firmasıyla yapılan anlaşma kapsamında STEYR markası ile traktör üretimine başlanmış, 1996 yılından itibaren BAŞAK markası ile traktör üretimine devam edilmiştir. Başak Traktör 2012 yılı Mayıs ayında Sanko Grubu’na katılmıştır.

SANKO çatısı altında yeniden yapılanan Başak Traktör, Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı ve her an ulaşılabilir,  ekonomik yedek parça stoku ile çiftçilerin yanında olmaya devam etmektedir.

ÇİMKO ÇİMENTO

Sanko, 1995 yılında Adıyaman Çimento’nun özelleştirilmesi ile sektöre girdi. 2005 yılında Bartın Çimento’nun ihale yolu ile satın alınması ve 2007 yılı sonunda, 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Narlı Çimento’nun devreye alınmasıyla büyümesini sürdürdü.

Yılda 4.700.000 ton klinker üretim ve 7.450.000 ton TSE ve Avrupa ENV 197-1 normlarında çimento öğütme kapasitesine sahip olan tesislerde TS-EN-ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, EC Uygunluk Belgesi, Kalite ve Çevre Kontrol Kurulu Belgesi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi kapsamındaki gereklilikler etkin bir şekilde uygulanmaktadır.

GAZİANTEP YTONG

Türk Ytong, Alman Ytong ve Sanko ortaklığında 1997 yılında kurulan Gaziantep Ytong, Sanko’nun yabancı sermaye ortaklığı yaptığı ilk kuruluşudur.

Gaziantep’te 10.000 m2’si kapalı olmak üzere, toplam 80.000 m2 alanda kurulan Gaziantep Ytong, 1998 yılında üretime başlamıştır. Gaziantep Ytong’da, en gelişmiş yapım ve benzersiz teknolojisi ile YTONG markası adı altında üretim yapılmaktadır.

Ytong adı gazbetonla inşa edilen çağdaş yapı sistemleriyle özdeşleşmiş olup, tüm dünyada değişmez ve güvenilir bir imajla tanınmaktadır.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co