Sani Konukoğlu yılın Sanayicisi

Sani Konukoğlu yılın Sanayicisi

Sani Konukoğlu Yılın Sanayicisi

 

GAZİANTEP/ Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı olan Adil Sani Konukoğlu, ‘’Yılın Sanayicisi’’ seçildi.

Uluslararası ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekovitrin tarafından bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen ‘’Yılın Starları Anketi’’ sonuçlandı. Dev anketin sonucu, Nisan ayı sayısında kamuoyuna duyuruldu.

Bu yıl 1 Ocak’ta başlayan ve 20 Mart akşamı sona eren Yılın Starları Anketi’nde, derginin ABD’den Çin’e kadar dünyanın dört bir yanından okuyucuları anket formunu doldurarak oylamaya katıldılar.

Ekovitrin’in geleneksel olarak düzenlediği ankette; ‘’Yılın Siyaset Adamı’’, ‘’Yılın Bakanı’’, ‘’Yılın İşadamı’’, ‘’Yılın İşkadını’’, ‘’Yılın Sanayicisi’’, ‘’Yılın Girişimcisi’’,  ‘’Yılın Genç İşadamı’’, ‘’Yılın CEO’su’’, ‘’Yılın Belediye Başkanı, ‘’Yılın Meslek Örgütü’’, ‘’Yılın Markası’’, ‘’Yılın İhracatçısı’’  gibi 27 kategoride toplam 81 aday yarıştı.

Yılın Starları Anketi’ne rekor katılım sağlandı. Yılın Starları, gelen 310 bin 202 oyla belirlendi.

Dört kuşaktır sanayici bir aileden gelen Adil Sani Konukoğlu da aday gösterildiği ‘’Yılın Sanayicisi’’ kategorisinde, oyların yüzde 65.6’sınıalarak diğer iki rakibini geçti ve ‘’Yılın Sanayicisi’’ oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da ‘’Yılın Siyaset Adamı’’ seçildiği Yılın Starları Anketi’nde birinci olanlar, İstanbul’da düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.

adilsani

-‘’İŞİN HİLESİ DÜRÜSTLÜKTÜR’’

Sanko Holding’in kurucusu rahmetli Sani Konukoğlu’nu kendisine örnek alan ve onun ‘’İşin hilesi dürüstlüktür’’ sözünü hayatında ve iş yaşamında rehber edinen Adil Sani Konukoğlu, ekonomi dünyasının en saygın dergilerinden olan Ekovitrin’in üst düzey yöneticilerini ve tüm ekibini bu güzel anket çalışmasından dolayı kutladı.

Derginin okuyucularına teşekkür eden Konukoğlu, ‘’Okuyucunun oylarıyla seçilmiş olmak benim için çok kıymetli. Böyle anlamlı bir ödülü almak gurur verici.‘Yılın Sanayicisi’ seçilmem dolayısıyla tebriklerini ileten herkese en içten teşekkürlerimi sunarım. Sanayici olarak tek amacımız ülkemizi ve şehrimizi daha ileriye taşımaktır. Ülke sevdasıyla ve hizmet aşkıyla çalışmaya devam edeceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

ÖZGEÇMİŞİ

Adil Konukoğlu, 1961 yılında Gaziantep’te doğdu. 1980 yılında Gaziantep’te lise eğitimini, 1984’te ABD University of Denver’de İngilizce lisan eğitimini tamamladı.

1987 yılında Sanko Tekstil A.Ş. iplik tesislerinde çalışma hayatına başladı. 1992-2006 yılları arasında SANKO Holding’de CFO görevini üstlendi. 2006 yılından beri SANKO Holding’e bağlı Okul, Hastane, Çimento – Beton ve İplik-Havlu grup başkanlıklarını sürdürüyor.

Gaziantep Koleji Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Gaziantepspor Yönetim Kurulu Üyesi,  Sankospor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı, Gaziantep Genç İşadamları Derneği Kurucu Başkanı,  Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı ve Gaziantep Tekstil Sanayi İşverenleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili olan Adil Sani Konukoğlu, halen Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Sanayi Odaları Konseyi Üyeliği ve Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliği, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkanvekili, Kudüs Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Gaziantep Kent Konseyi Başkan Vekili, İpekyolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Gaziantep Gelir Vergisi Rekortmenleri Listesi’nde her yıl en üst sıralarda yer alan Adil Sani Konukoğlu,  2004 yılında Ekonomist Dergisince açıklanan ‘’Türkiye’de Paraya Yön Veren 30 kişi’’ ve 2014 yılında Ekonomist Dergisi’nce ‘’Anadolu’ya Yön Veren En Etkin 50 İşİnsanı’’ arasına girmişti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co