Sanatın Kalbi Piazza AVM’de atıyor

Sanatın Kalbi Piazza AVM’de atıyor

Türkiye’nin doğal mirasları arasında gösterilen ve 350 çeşit kuş türünün bulunduğu Gavur Gölü’nün, kanatlı misafirlerini konu alan fotoğraf sergisi Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açıldı.

Ziyaretçilerine sunduğu kaliteli ve hesaplı alışverişin yanı sıra önemli kültürel ve sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapan Kahramanmaraş Piazza’da açılan “Kuşlarla Çırpınan Göl” adlı sergi ilk günden yoğun ilgi gördü.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, fotoğraf sanatçısı Mehmet Temiz Demir ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri ve AVM’nin ziyaretçileri, birbirinden değerli fotoğrafları büyük bir beğeni ile izlediler.

Resim sergisi açılış töreninde konuşan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; Resim sergisinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Ayrıca Amcam Mustafa Okumuş’a teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlığına başladığımdan günden bu yana gavur gölü çalışmaları devam ediyor.Gavur gölünün yaşaması gerekiyor, doğa harikası bu göl 1960’lardan beri 350 çeşit kuşun bulunduğu sadece kuş değil, balık çeşitleriyle de zengin bir kültüre sahiptir. 70-80 bin dönüm kuş cenneti alanın tamamı olmasa bile birçok alanda doğa güzelliklerin yaşatılmasından yanayız. Belediyeler sadece 100 dönümlük bir göl yaptığı zaman trilyonlarca para harcıyor.75 bin dönümlük araziden Allah ü Tealla güzel bir doğa cenneti oluşturmuş. Ancak insan eliyle yok edilmiş inşallah hükumetimizin ve vekillerimizin sayesinde bu gölü canlandırırız. Bu vesile ile sergimize gelen değerli ziyaretçilerimize ve basın yayın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

Daha sonra Mehmet Temizdemir ise; Gavur Gölünde, her yıl kamışları kestiğimizden suyu azalttığımızda hayvanlarımız gerekli ortamı bulamadığından her canlı bizden daha çok mücadele ediyor. Aslında bir bölümde gavur gölünün doğal hayatı devam ederken tarıma da faydası çok olacak yaklaşık 15 yıldan beri ben buraya sürekli gidiyorum elimdeki belgeleri insanlara karşılaştığım kuş türlerini sunmak istiyorum. Umarım bu göl faaliyete geçer çocuklarımıza anlatılır spor yapılabilir, Kuş gözettim yerleri olabilir bizim bu programı ortaya koymamızda ki en büyük sebeplerden bir tanesi Mustafa Okumuş hocamın çocukluğunun burada geçmesi ve gölü çok iyi tanıyor olmasıdır. Biz bu vesile ile Başta Türkoğlu Belediye Başkanımız Sayın Osman Okumuş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, diyerek konuştu.

Toplamda 50 eserin yer aldığı sergisi ile ilgili bilgi veren Fotoğraf sanatçısı Mehmet Temiz, Gavur Gölü’nün kuş zenginliğini gözler önüne sermek amacıyla açtığı sergiye katılan ziyaretçilerle birlikte kendisine mekan sağlayarak, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katkı sunan Piazza AVM yöneticilerine teşekkür etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co