Şampiyon Hafızlar

Şampiyon Hafızlar

Kahramanmaraş Müftülüğüne bağlı 8 kuran kursunda oluşturulan futbol takımlarının turnuvası sona erdi. Şampiyon olan Şazibey kuran kursu futbol takımı kupasını il müftüsü Muhammed Gevher verdi.

Kahramanmaraş il müftülüğü tarafından düzenlenen kuran kursları arası halı saha futbol turnuvası kaptanlar halı sahasında yapıldı.

Kuran eğitimiyle sosyal hayatı bütünleştirmeye çalışan Kahramanmaraş İl Müftülüğüne bağlı 2013-2014 öğretim yılı hafızlık Kuran kursları arasında yapılan halı saha futbol turnuvasında şampiyonluk ipini Şazibey Kuran kursu göğüsledi. Takım,  kupasını İl Müftüsü Muhammed Gevherin elinden aldı.

8 Kuran kursu takımının kıyasıya yarıştığı futbol turnuvasının finali, 12 Şubat müftülüğüne bağlı Şazibey Kuran kursu ile Dulkadiroğlu ilçe müftülüğüne bağlı Hüdaverdi kuran kursu arasında geçti. Takımlar yarı finale Sümeyye ve Şahadet kuran kurslarını eleyerek finale kalmışlardı.

kurtur (2)

Kaptanlar halı sahada klasman hakem Hacı Ahmet Saçak’ın başarılı bir yönetim sergilediği maçta her iki takım iyi bir mücadele ve centilmenlik örneği sergiledi. Kuran kursu öğrencileri de takımlarını yaptıkları tezahüratla yalnız bırakmadılar.

Maç sonunda Şazibey Kuran kursu futbol takımı rakibi Hüdaverdi Kuran kursu takımını 7-3 yenerek şampiyon oldu.

Müftü Gevher Kuran kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan bu yavrularımızın sporla biraz olsun deşarj olduklarını ve bunu hak ettiklerini belirtti.

Turnuvayı, İl Müftüsü Muhammet Gevher, Diyanet-sen il başkan yardımcısı Yaşar Kazmacı, İl Müftülüğü şube müdürü İlyas Hannep ile Kuran kursu öğreticileri ve öğrenciler izledi.

Şampiyon takım Şazibey Kuran kursu: Kalede, Abdullah Kökçü, Durdu Mehmet Selen, Ahmet Nedirli, İbrahim Akgün, İsmail Ceyahan, Furkan can bayrakçı, Ahmet Gözübüyük, Samet Karaca, M. Ali Bozlakoğlu, Ahmet saygılı adlı kadroyla kupayı kaldırarak şampiyon oldular.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

“Şampiyon Hafızlar” için bir cevap

  1. Prof.Dr.Recep Dikici diyor ki:

    Hafızlık, farzı kifâyedir. Maalesef fıkıh bilgisi zayıf olan bazı din adamları farkına varmadan haram işliyorlar. Haberinizde yer alan manzara, nefse hoş gelmektedir. Fakat diz kapağının görülmesinin dinen hükmü nedir? diye oradaki din adamlarına sormak lazım. Kahramanmaraş gibi dini bütün bir vilâyetteki böyle dinî camiada affedilmez hatanın yapılması hususu dikkatlerinize sunulur.

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co