Sami Özgül’e hoş geldiniz diyorum

Sami Özgül’e hoş geldiniz diyorum

Sami Özgül hoş geldin !..

Kadim dostum Serdar Erdoğanyılmaz , bu sabah beni aradı.. ve “ duydun mu Prof.Dr. Sami Özgül hocamız, Öğretim üyesi olarak KSÜ Tıp Fakültesine atandı ve göreve başladı.. “ dedi.. sevincini bizimle paylaştı..

Öğleden sonra hayırlı olsun, hoş geldiniz ziyaretine birlikte gidelim dedi, bizde kabul dedik ve yola düştük KSÜ Tıp Fakültesine doğru..

Sami Özgül, Bülent Meşe ekibinin Kahramanmaraş’ta kalması için yıllar önce verdiğimiz mücadele gözümün önüne geldi. O tarih de yazdığımız yazılar !..

Kahramanmaraşlı kalp hastaları anju olmak için Adana ve Gaziantep’e giderken yolda ölmeleri üzerine yıllar önce : Orp.Dr. Sami Özgül, Genç Opr.Dr. Bülent Meşe Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde bir ekip kurarak, ilk anju , ilk açık kalp ameliyatını yaparak tarih yazmışlardı.

Bizde onların bu başarılı çalışmasını haber yapmak için: Vali, Sağlık Müdürü ve devlet erkanı ile birlikte hastaneye giderek izlemiştik..

O tarih de Kahramanmaraş’ta bir tarih yazılmıştı.. o günleri yaşayanlar çok iyi bilirler..

Sonra genç doktorlar, hemşiresi, teknisyeni ile kurulan güzel ekip Kahramanmaraş’ta güzel işlere imza atmaya başlaması üzerine komşu illerden Kahramanmaraş’a hasta gelmeye başlamıştı.. başladı ama, bu başarımızı kıskananlar oldu..

Hasta : Hastanede yatarken yakınları otellerde yatıyor, Kahramanmaraş ekonomisine katkı sağlıyordu.. birileri bundan rahatsız oldu..

Sonra birileri başarıyı kıskandı, genç doktorlarımızın her biri bir başka ile Sami Özgül ise Malatya, Adıyaman , İstanbul arasında gidip geldi.

O geçen yıllarda Sami Özgül, doktor iken, Yard. Doç. Dr. Oldu, sonra , Sonra Doçent oldu.. daha sonra ise Prof.Dr. Sami Özgül olan değerli hocamız bir bilim adamı olarak Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinde Doçentleri yetiştirirken, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesine hoca olarak ataması yapıldı.

Bugün sabah KSÜ Tıp Fakültesinde görevine başlayan Prof.Dr. Sami Özgül , Kahramanmaraşlı sevenleri tarafından odası ve hastane koridorları çiçek bahçesine çevrilerek hayırlı olsun ziyaretçisi akınına uğramasını göz yaşları içinde izledik..

Gözlerimiz hocamızın sağ kolu, ekibin kalbi olan ,  neşe kaynağı Bülent Meşe’yi arıyordu ki : Bülent Meşe daha önce KSÜ Tıp Fakültesine gelerek görev başlamış bile , bu sebeple çıkıp geldi.. her iki hocamızı görünce çok sevindik..

SAĞLIK TURİZMİ ÇOK ÖNEMLİ

Bugün Kahramanmaraş’tan bir Ankara ve iki İstanbul olmak üzere 3 ayrı uçak seferi var, butik otel de olsa iyi kaliteli otellerimiz var, Sağlık Turizmi için Kahramanmaraş yıllar sonra bir şans yakaladı.

Antalya – Akdeniz Üniversitesi : Yüz nakli, organ nakli, başarılı operasyonları ile Türkiye’nin değil dünyanın sayılı Üniversiteleri arasına girerek tıp alanı ve bu konuda her gün yeni bir vakaya imza atarak sesini dünyaya duyuyor..

Neden olmasın KSÜ : Bay-Pas- Açık Kalp ameliyatları, anju, beyin anjusu yapan bir il olarak adını önce Türkiye ve sonra dünyaya niye duyurmasın ki !..

Prof.Dr. Sami Özgül, Prof.Dr. Bülent Meşe’ye imkan verildiğinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi , bir alanda da olsa Türkiye’nin bir numarası olabilir..

Prof.Dr. Sami Özgül de Bülent Meşe hocamızda şu anda Türkiye’nin bir numaralı hocaları ve bu konuda bilim adamı olan hocalarımız kısa zaman içinde seslerini Türkiye duyura bilirler..

KSÜ Basın bürosuna da burada büyük iş düşüyor, Sami hocamızı takip ederek, ilginç vakaları haber yaparak Kahramanmaraş ve Dünyaya duyurmaları halinde Kahramanmaraş için yeni turizm sektörü : Sağlık Turizmi olacaktır..

KSÜ Tıp Fakültesine yakını yatıran insanımız: Otel de yatacak , yemek yiyecek, alış veriş yapacak dolayısı ile Kahramanmaraş ekonomisine ciddi manada para bırakacaktır..

Bu sebeple Prof.Dr. Sami Özgül, Bülent Meşe’ye hoş geldiniz diyorum.. KSÜ Tıp da başarılı işlere imza atmanızı diliyorum..

Haydin gösterin kendinizi diyerek yeni görevinizde başarılar diliyorum..

Kahramanmaraşlı sizleri bağrına bastı, gönderdikleri çiçeklerle, hoş geldiniz ziyaretine gelerek sizlere sevgisini gösterdiler..

Sizlerin yeni başarıları bizim sevgimizin karşılığı olacaktır.. bu sebeple hoş geldiniz diyor, hayırlı günler diliyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

“Sami Özgül’e hoş geldiniz diyorum” için bir cevap

  1. M.Cemil Odacıoğlu dedi ki:

    Sayın Sami Bey, Beni bundan iki yıl önce Kahramanmaraş Devlet Hastanesinde anjiyo yapmıştı. Ben riskli bir hasta idim. Yani şeker hastasıydım. Beni Anjiyo alan doktorlar riske girmek istemiyorlardı. Ama hocamız bunlara rağmen benim anjiyomu yaptı. Hocamızdan Allah razı olsun. Şu anda çok çok iyiyim. Gerçekten eli öpülecek insanlardan biridir. Ben Kahramanmaraş Millet vekillerinden böyle güçlü hocalarımızın ellerinden tutmalarını istiyorum. (Bülent Meşe Hocamızı da unutmadık Oda değerli bir hocamızdır)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co