Sakal mı Bıraksam !..

Anasayfa Genel 09 Nisan 2014
Sakal mı Bıraksam !..

Atalarımız boşa söylememiş: “ Sakalım yok ki sözüm dinlensin !” bizde Kahramanmaraşspor 1. Lige çıktığı günlerde bir hafta yazdık ,”Aman takımı dağıtmayın” diye ama sözümüzü dinleyen olmadı..

Sadece Kahramanmaraşspor da değil , dünyanın hemen her yerinde bir üst lige çıkan takımlar kadrolarını dağıttı zaman , çıktığı gibi geri düşen takım olmuştur..

Sezon başladığı gün ilk maçımızı izleyerek : Kutsal topraklara gittik, bu dönem bir hayli uzun kaldıktan sonra yurdumuza döner dönmez , bu hafta Pazar günü Kahramanmaraşspor- Denizlispor maçına gittik..

Maraş Aslanı ile Denizli horozunun maçını izledik..

Oyuna Kahramanmaraşspor hakimdi, ancak Denizli kalesine bir tek şut çekemedik, sıkıntı buradaydı..

Atamayana atarlar : sözü gereği Denizlispor bizden çok korkmasına rağmen iki gol atarak 3 puanla puanını 14 çıkaran takım oldu.

Kahramanmaraşspor 6 Puanı var- Denizlispor’un 11 puanı var.. arada çok bir fark yok bu maçı almamız gerekir hesapları yapan basın dürbünündeki gazeteci arkadaşlarım maç sonunda yakındıklarını gördüler..

Bugün 1. Lige çıktığımız Kahramanmaraşspor takımı olsa Kahramanmaraşspor’un en az 20 puanı olurdu..

Kahramanmaraşspor : Şampiyon olan takımın, çaycısı, malzemecisi, futbolcusu, temizlikçisi, hocası ve bir tek kişisini değiştirmeden bu yıl 1. Lige de oynaması gerekirdi. Oynamalıdı ki lig de kalabileydi.

Oturmuş bir takımı üzerine bir iki takviye yapmadan dağıtır , sonra da yeni takımla 1. Lig de top oynamaya kalkışırsan gelen vurur giden vurur..

Kahramanmaraşspor  için bugün: 11. Hafta sonunda küme düştü demek belki erken olur ama  belki de haksızlık olur ama, bu kadro , bu oyunla bu takım farklı sonuç alamayacağı kesindir..

Başa dönmek istiyorum: Sakalım yok sözüm dinlenmiyor, Son maçlar: Kahramanmaraşspor 1. Lige çıkacak gibi duruyor.. köşemi okuyanlar hatırlayacaklardır…. biz sürekli yazdık aman takımı dağıtmayın !..

Şampiyon olan takım bugünkü Kahramanmaraşspor dan kötü bir takım olsa şampiyon olamazdı.. Geçen seneki takım bu takıma en az 10 çeker , siz o takımı dağıtırsanız sonuç böyle olur.. çünkü geçmişte bizim yönetici olduğumuz dönemde bizde aynı hatayı yaptık..

Kahramanmaraşspor birinci lige çıktığı zaman : Şifa Mehmet Beşiktaş, diğer futbolcularımızı diğer takımlar kapmıştı.. sahamız da toprak , hava alanı yok, otel yok gelen bize vurdu, giden bize vurdu , lige çıktığımız gibi geri ini verdik..

Bugün hepsi var ama: yönetim yanlış kararı ile galiba yine 2. Lige inceğiz gibi gidiyoruz, görülen köy kılavuz istemez ama öyle görülüyor..

Bütün bunları o günü Kahramanmaraşspor yönetim kurulu üyesi , bir gazeteci olarak anlatarak Kahramanmaraşspor yönetimi defaatle uyarmıştım..

Birinci Maçımız izledim, bugün 11. Maçımızı izledim 11 hafta içinde takımda değişen bir şey yok takım aynı takım.. paslaşması güzel, takım ruhu güzel ama bir gol atacak iş bitirecek adama yok, acil golcüye  ihtiyaç var..

Denizlispor çok rahat yenmemiz gereken bir takımdı ama onlar bizi 2-0 yenerek horoz gibi 3 puanı alıp gitti, bizde yatan Aslan’dan gezen çakal iyidir sözünü ezberletti..daha çok ezberleyeceğiz gibi duruyor..

Sözün özü: Sakalımız olsa Kahramanmaraşspor yönetimi bizi dinler Şampiyon olduğumuz takımı ve hocası ile dağıtmaz bugün orta sıralarda oynayan bir takımımız olurdu..

Kahramanmaraşspor ‘a işin doğrusu bulunduğu yer yakışmıyor.. bugünden sonra kurtara bilir mi derseniz ?

Bir sütçü İmam tokadı yerse belli.. “Sakalım olmadığı için yazmıyorum”

İyi günleressayclick.net

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co