Şahinkayası Ayvası raflarda yerini aldı

Şahinkayası Ayvası raflarda yerini aldı

Türkiye’nin en kaliteli Ayvalarının yetiştirildiği bölgelerden olan Kahramanmaraş’ın Şahinkayası Mahallesinde Sonbahar Mevsimi ile birlikte bahçe sahipleri tezgâhları süsleyecek ayvaların hasadını tamamladı.

Emektar üreticiler hasadın yapılmasıyla emeklerinin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Yıllık 500 ton üretim gerçekleştirilen Şahinkaya ayvası, tadı, aroması ve kalitesi ile birçok ilden gelen tüccarları cezbediyor.

Bu bölgelerde üretilen ayvalar kalitesi nedeniyle ulusal düzeydeki tüccarların beğenisini kazanarak hasat sezonu süresince büyük talep görüyor. Bölgede üretilen ayvalar, metropol şehirlerin yanında dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor.

Konu hakkında açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu; “Yıllar önce bir kısmı İl Müdürlüğümüz bir kısmı ise ayva üreticilerimizin gayretleri ile başlanan ayva yetiştiriciliği günümüz itibari ile bölgede marka haline gelmiştir” dedi.

Şahinkaya ayva üreticilerinden Kemal Kurtoğlu, ayva üreticiliğinin Şahinkayası’nda iyi bir sektör haline geldi. Bölge insanı geçimini ayvadan sağlıyor. Ayvamız tadı, aroması ve kalitesi takdire şayandır, üreticiler olarak piyasa ve üretimden oldukça memnununuz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğün bizlere katkıda bulunarak destekleri ilgi ve alakaları bizleri mutlu ediyor” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co