Şahin; “ İşçilerimizin taleplerini önümüzdeki toplu sözleşme sürecinde değerlendireceğiz”

Şahin; “ İşçilerimizin taleplerini önümüzdeki toplu sözleşme sürecinde değerlendireceğiz”

Şahin; “ İşçilerimizin taleplerini önümüzdeki toplu sözleşme sürecinde değerlendireceğiz”

tesis-6

Tes-İş Sendikası Genel başkanı Mustafa Şahin Kahramanmaraş’a geldi. Şahin burada Adıyaman, Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş’ta görev yapan sendika üyeleri, işyeri temsilcileri, başkanları,  işverenleri ile DSİ 20. Bölge Cumhuriyet Salonunda bir araya geldi.

tesis-8

Burada bir konuşma yapan Şahin; “Önümüzdeki süreçte yapılacak olan Toplu iş Sözleşmeleri öncesinde üyelerimizle bir araya gelerek onların, Özlük hakları,  talepleri,  istekleri ve  sıkıntılarını  öğrenmek için buraya geldik” dedi.

DSİ 20.  Bölge Müdürlüğü Cumhuriyet Salonunda gerçekleşen Toplantıya Tes-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Şahin, Kahramanmaraş DSİ 20. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu, TEİAŞ 12 Bölge Müdürü Abdullah Yinanç, Akedaş Genel Müdürü Medine Tanış, Tes-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Ömer Lütfi Ergin, Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç,  Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Kilis  Sendika Temsilcileri ve üyeleri Bir araya  geldiler.

tesis-10

Toplantı’da bir konuşma yapan Tes-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Şahin Şunları konuştu; “ Tes-İş Sendikası 1963 yılında kurulmuş. O günden bu yana enerji iş kolunda faaliyet gösteren adıyla mütenasıp, enerji su ve gaz işçileri sendikası olarak kurulan, 60 bin üyesi ve 34 şubesi ile hizmet eden bir teşkilatımızdır. Bunun Genel Başkanı olmak, yöneticisi olmak gerçekten bir onur meselesi. Arkadaşlarımızla birlikte bizler sizlere bu hizmeti yapabilmek adına gecemizi gündüzümüze katıyor tüm teşkilatımızı adım adım gezmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş- Gaziantep, Adıyaman Kilis ve kazaları ile birlikte buraları adım adım gezdim. Sizler bizleri Genel Başkanlığa kadar getirdiniz Allah hepinizden razı olsun. Bizimde bu görevi yaparken sizlere layık olabilmek, sizlerin sıkıntılarını dertlerini hafifletebilmek en iyi şekilden iyi şekilde değerlendirebilmek adına da görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Türkiye büyük bir sıkıntılı  süreçten geçmekte. Hem içeride, hem dışarıda büyük sıkıntılarla karşı karşıyayız.

tesis-2

Hemen yanımızda Suriye, ırak meselesi, dışarıda yapılan harekatlar, içeride terör meselesi, hepimizi sıkıntıya sokmakta. İnşallah devletimiz  bu sıkıntıların giderilmesinde başarılı olur. Geçtiğimiz günlerde birlikte yaşadığımız bir 15 Temmuz olayı var. 15 Temmuz öncesi, ve sonrası milat olarak kabul edilen bir tarih belirledik.15 Temmuz’u değerlendirmeden bu toplantımıza da geçemeyeceğiz. Eğer 15 Temmuz’ yapılanların karşısında durmamış olsaydık.  Bu gün bu toplantıda hiç birimiz olmayabilirdik. Çünkü yapılmak istenen, iktidarı ele geçirmek, iktidar olmak, Başbakan, Cumhurbaşkanı olmak değildi. Biz Sendika olarak bu olayı böyle değerlendiriyoruz. 16 Temmuz sabahı uyandığımızda başarılı olsalardı, ülkede iç savaş çıkmış, artık  birbirimizle mücadele eden birbirimizle uğraşan konuma gelecektik.  Bunların arkasında farklı güçler, farklı ülkeler ve farklı örgütler var.  Ankara’da kendi uçaklarımızın üzerimize bomba atmasını, tankların üzerimizden geçmesini maalesef yaşadık. Sokağa çıkma çağrısına kadar herkes bir telaş içerisindeydi. Basınımızın sayesinde Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla tüm halka ulaşıldı. Sokağa çıkma çağrısı yapıldı. O saatten sonra herkes canı pahasına , ülkeye ve demokrasiye sahip çıkmak için tankların altına yattı. Buna göğüs gerildi ve çok şükür ülke büyük bir badire atlattı. Bitti mi, bitmedi?. Kamu kurum ve kuruluşlar, özel sektörde bu işe maddi manevi destek sağlayan şirketler gördük. Bunlar belirlenirken suçlu ile suçsuzu, haklı ile haksızı birbirinden ayırt etmek ebetteki zor.  Kurunun yanında yaşında yanması, haksızlığa uğrayanların çoğalmaması bu işin daha rahat çözülmesi gerekir.  Yetkililer daha duyarlı hareket ederse bu işler daha kolay çözülür diyorum.  Herkesi Fetöcü göstererek olmayanı olmuş gibi göstererek daha daha fazla karışıklığa meydan verilmemeli” dedi.

 

Şahin; “İşyerimizde yaşanan sıkıntılarımız neyse paylaşacağız. Sorunlarımızı karşılıklı tartışacağız. Önümüzdeki süreçte bir toplu sözleşme süreci yaşanacak. DSİ, Teiaş ve EÜİAŞ’ da tüm işyerlerimizde, dağıtımda şirkette ne taleplerimiz, ne isteklerimiz var bunları hepsini değerlendireceğiz” dedi.

tesis-5

DSİ 20. Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu ise yaptığı konuşmada şöyle konuştu;  “Ülkemizin önemli bir kurumu olan sendikalarımızın en önde gelenlerinden olan Türk-İş’in Tes-İş Koluna bağlı olarak hepimiz bir araya gelmiş bulunmaktayız. Tes-İş’e bağlı olan arkadaşlarımız sizler  ülkede büyük emekler vererekten gerek enerji, su ve diğer kollarda faaliyet gösteren ve hep beraber memur işçi ayrımı yapmadan, kamu kurumlarımızda hep beraber, ülkemizi, bulunduğumuz şehrimiz, daha iyi bir konuma ve daha iyi bir ülke haline getirmek için çalışmaktayız. Sizlere g göstermiş olduğunuz tüm emekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Sayın başkanımıza burada bu toplantının gerçekleşmesini sağlığı için ve bizleri onurlandırdığı için teşekkür ediyorum” dedi.

tesis-3

Teiaş 12 Bölge Müdürü Abdullah İnanç ise ; “Bende hepinizi saygı ile selamlıyorum. Bizde Teiaş olarak 4 ile bakmaktayız.  Bizim işlettiğimiz sistem en kritik sistem. Enter konnekter sistemi. Bu sistemi bizler sizlerin sayesinde işletiyoruz. Dolayısıyla çok önemli bir görev yapmaktasınız. Bundan dolayı da her türlü özlük hakkına layıksınız. Hepinizi tekrar saygı ile selamlıyor bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi

tesis-9

Tes-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı ve Türk İş İl Başkanı Ömer Lütfi Ergin; “Enerji’nin can damarı burada. Enerji emekçileri burada. Enerjiye emek veren karda, kışda yağmur  demeden direklerin tepesinde ve çamurda karda her türlü hizmeti veren değerli arkadaşlarım burada. Bu toplantıda, arkadaşlarımızın dileklerini, isteklerini, sözleşmemizde yapılması gerekenleri, Genel Başkanımızdan talep edecekleri Genel Başkanımız dinleyecek. Katılımcılara teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde uyum içinde işyerlerimizde iş barısı, iş huzuru konusunda iş verimi konusunda her türlü birlikte katkıyı sağlayan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sendika olarak üyelerimize ve işyerlerimize her türlü desteğimizi vereceğiz. Ben katılımlarınız için burada bulunan herkes çok teşekkür ediyorum” dedi.

tesis-7

Yapılan konuşmaların ardında Sendika üyeleri sıkıntılarını ve özlük hakları ile ilgili isteklerini Teksif Sendikası Genel Başkanı Mustafa Şahin’e ilettiler.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co