Sağlıksen’den Bayırbucak Türkmenleri’ne 27 bin lira yardım

Sağlıksen’den  Bayırbucak Türkmenleri’ne 27 bin lira yardım

Sağlık-Sen tarafından temel gıda maddelerine ulaşmakta güçlük çeken Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardımlar İnsani Yardım Vakfı’na (İHH) teslim edildi.

Sağlık-Sen İl Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci tarafından başlatılan ve sağlık çalışanlarından toplanan 27 bin lira değerindeki yardımlar İnsani Yardım Vakfı (İHH) görevlilerince teslim alındı.

İnsani ve vicdani sorumluluğu yerine getirmek için kampanyayı başlattıklarını belirten Demirci, vicdan sahibi herkesin kampanyaya katıldığını söyledi.

bayır2

Temel gıda maddelerine ulaşmakta güçlük çeken Bayırbucak Türkmenlerinin ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılamak amacıyla yardım kampanyası düzenlediklerini ifade eden Başkan Demirci, dünyanın neresinde bir mazlum olursa Sağlık-Sen olarak her zaman el uzatmaya çalıştıklarını söyledi.

bayır

Bünyamin Mutlu Demirci, “İHH ile beraber ortaklaşa Bayırbucak Türkmenlerine ‘Bir tır un’ kampanyasını Aralık ayı içinde başlattığımız kampanya bugün itibarıyla tamamlamış oldu. Taahhüt ettiğimiz bir tır unu topladık, tüm sağlık çalışanlarına, bu tırın dolmasında emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Dünyanın neresinde bir mazlum olursa Sağlık-sen olarak hep el uzatmaya çalıştık. Bunu Bayırbucak’ta ki kardeşlerimiz için yaptık. Fedakârca çalışan tüm sağlım çalışanlarına tekrardan teşekkür ediyoruz. Bu hayrı yapmamıza da vesile olan İHH’ya da çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘ÜMMETİN YARASINA PARMAK BASMAK GURURLANDIRDI’

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kahramanmaraş Şube Başkanı Süleyman Erayman ise Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası düzenleyen Sağlık-Sen İl Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci’ye ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Erayman, “İnsani Yardım Vakfı (İHH) olarak Sağlık-Sen ile beraber gerçekleştirdiğimiz Suriye de Bayırbucak Türkmenlerine “Bir Tır Un” projesi başlatmışlardı Aralık ayı içerisinde bu taahhütlerini de yerine getirdiler, bu güzel hediyeyi oradaki insanlarımıza ulaştırmamız için yardımcı oldular. Bayırbucak’ta ki yaşayan Türkmenler adına ve şahsım adına projede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Tüm sağlık çalışanlarını kutluyorum. Ümmetin yarasına parmak basmak, sorunlarını sıcak bir şekilde çözmek bizleri gururlandırdı. Sağlık-Sen İl Başkanımız Bünyamin Mutlu Demirci’yi ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co