Sağlıklı yaşam için Piazza’dan destek

Sağlıklı yaşam için Piazza’dan destek

Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü“ dolayısıyla Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sağlıklı yaşam standı açtı. Stand görevlileri, Piazza ziyaretçilerini obezite, kanser türleri ve kötü alışkanlıklar hakkında bilgilendirdi.

Alışverişin yanı sıra ziyaretçilerinin sosyal yaşamına da katkılar sağlayan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün sağlıklı yaşam standına ev sahipliği yaptı. “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” için açılan stantta, Piazza ziyaretçileri meme, rahim ağzı ve kalın bağırsak kanserleri ile obezite, kötü alışkanlıklar ve kadına şiddet konularıyla ilgili bilgilendirilerek broşürler dağıtıldı.

Piazza ziyaretçilerine kanser konusunda önemli bilgiler aktaran stant görevlileri, kanser taramalarının hayat kurtardığına dikkat çekerek, kanserin önlenebilir, teşhis ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizdi. Görevliler, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) başvurarak ücretsiz kanser taraması yaptırılabileceğini vurguladı.

Stant görevlileri, çağın hastalığı olarak anılan obezite ile ilgili de bilgiler vererek Piazza ziyaretçilerini yeterli ve dengeli beslenmeleri konusunda uyardı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co