Sağlık-Sen yöneticileri Mersin’de buluştular         

Sağlık-Sen yöneticileri Mersin’de buluştular         

Kahramanmaraş Sağlık-Sen Şubesi Yönetimi, İlçe yönetimleri, işyeri temsilcileri ile birlikte  Mersinde düzenlenen 4. Bölge Teşkilat Eğitim Toplantısına katıldı. 2016-2017 dönemini kapsayan toplu sözleşme kazanımları hakkında bilgilendirildiler.

12 Şubenin katıldığı toplantıda Toplantının açılışında konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı  Metin Memiş,  sendikal çalışmaların yanı sıra ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Memiş Sağlık-Sen ve mensubu olduğumuz Memur-Sen camiasının omuzlarında ilerleyen bu hareketin, kadim medeniyet topraklarımızda iyiliği ve adaleti hakim kılmak için yaşadığını ifade etti.

Sağlık Sen kadroları olarak Hak’tan aldığımız ilhamla haksızlığa karşı, zulme karşı çok değerli bir duruş sergilediklerini belirten Memiş, ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki oyunları hep birlikte gördüğümüzü, birliğimizi, kardeşliğimizi, mefkuremizi  yok etmek için en kirli, en vahşi planların sergilendiğini dile getirdi.
Her türlü değeri kirli ruhlarıyla kirleten şer odaklarının asla hedefine ulaşamayacağını, onların umudunu kıracak olanın bu ailenin mensupları olduğunu söyleyen Memiş, “Biz dik durduğumuz sürece, değerlerimize ve mefkuremize bağlı kaldığımız sürece, hiçbir zaman bu vatanda, iyi kötüye muhtaç olmayacaktır. Belaların, kötülüğün def edilmesi, iyiliğin ve güzelliğin hakim olacağı yeniden istikrarlı bir Türkiye için Memur-Sen olarak, Sağlık-Sen olarak bizler buradayız” dedi.

saglıksen (3)

Eğitim Programında, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek teşkilata mevzuat ve toplu sözleşme kazanımları hakkında sunum yaptı, soruları cevaplandırdı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarıyla ayrıca bir toplantı düzenleyen Örnek, çalışanların sorunlarını dinledi ve toplu sözleşme kazanımları hakkında bilgi verdi.

SASAM İşgücü Politikaları ve Sendikal Haklar Direktörü Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın ise, Değerler Sendikacılığı konusunda sunum yaptı. Sendikacılığın tarihi ve ülkemizdeki sendikal gelişim konusunda bilgi veren Özaydın, örgütlülüğün önemine vurgu yaptı. Sendikanın sadece üyelerinin hak ve kazanımları için mücadele eden bir yapı olmadığını söyleyen Özaydın, sivil toplum örgütü olarak da önemli bir konuma sahip olduğunu ifade etti.

Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Mustafa Bostancı da sosyal medya konusunda sunum yaptı. Günümüzün en etkili iletişim kanallarından birinin sosyal medya olduğunu söyleyen Bostancı, bu mecranın ihmal edilmemesi gerektiğini dile getirdi. Sosyal medyanın etkili bir iletişim kanalı olduğu kadar dikkat edilmesi gereken bir yönünün de olduğunu söyleyen Bostancı, paylaşılan bir mesajın geri dönüşünün olmadığını ifade etti.

Eğitim Uzmanı Rahim Aladağ ise sunumunda, ‘Temsilci Etkileşim Becerileri’ konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sendikacılığın en önemli yollarından birisinin iletişim ve etkileşim olduğunu söyleyen Aladağ, bunun için de insanların bir birlerini anlamasının önemine dikkat çekti. En yakın arkadaşını tanıdığını düşünen birçok kişinin tanışıklığının yüzeysel olduğunu ifade eden Rahim Aladağ, “İnsanları etkilemek istiyorsak, onlara derdimizi anlatmak istiyorsak, onları sendikaya davet etmek istiyor ve bu davetin kabul edilmesini istiyorsak etkili bir dil kullanmalı, ikna edici olmalı ve güven vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Sağlık-Senin uzaktan eğitim programını bitiren temsilcilere sertifikaları Genel Başkan Metin Memiş ve Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından verildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co