Sağlık-Sen Türkmenlere yardım kampanyası başlattı

Sağlık-Sen Türkmenlere yardım kampanyası başlattı

Kahramanmaraş Sağlık-Sen ve İHH Kahramanmaraş İl Temsilciliği, Bayır Bucak Türkmenlerine gönderilmek üzere ihtiyaç sahiplerine yardım kampanyası başlatacaklarını açıkladı.

Bayır Bucak’ta bulunan Türkmenlere yapılan zulümlere karşı açıklama yapan Sağlık-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, Bayır Bucak Türkmenlerinin Haçlılara karşı çetin savaşlar verdiğini hatırlattı. Türkmenleri Esed’in acımasız saldırılarına karşı mücadele vermekte olan kutlu bir davanın yılmaz bekçileri olarak tanımlayan Demirci, “Esed rejiminin katilleri, bugünlerde bir takım dış güçlerin özelliklede Rusya’nın havadan yaptığı kalleşçe bombardımanın desteğini de alarak, başta Türkmen dağı olmak üzere tüm Lazkiye bölgesinde hakim olma çabasına girişmişlerdir. Hemen sınırımıza çok yakın bir alanda cereyan eden bu acımasız savaşta, elindeki çok küçük imkanlarla çok büyük işler başaran Bayır-Bucak Türkmenlerinin, katledilmesini ve yalnız bırakılmalarını asla istemiyoruz. Bayır-Bucak ile aramızdaki sınırlar, kağıt üzerinde olan sınırlardır ki kardeşlerimizle olan gönül bağının bir sınırı yoktur” ifadelerini kullandı.

sağlık (1)

Suriye Türkmenlerinin başına bomba yağdıranlar bilmelidirler ki nice az bir topluluk, Allah’ın izniyle çok bir topluluğa galip gelmiştir” diyen Sağlık-Sen İl Başkanı Demirci, açıklamalarına şöyle devam etti: Herkesin üzerine düşen mesuliyetler vardır. Sağlık-Sen ailesi Bayır-Bucak’ı asla yalnız bırakmayacaktır. Bizler ilimizde, elimizdeki imkânlarla bir yardım kampanyası başlatıyoruz. Yardım kampanyalarımıza, her zaman desteklerini esirgemeyen Sağlık Çalışanları, inanıyoruz ki yine destek vereceklerdir. İlimizde bulunan Sağlık Çalışanlarıyla hafta içi hızlı bir şekilde istişare edip, yardım kampanyamızın detaylarını belirledik ve kampanyamızı basın açıklamamızla başlatıyoruz. Yardımlar ilimiz genelinde özellikle Sağlık Çalışanları arasında toplanacak olup, Kahramanmaraş Sağlık-Sen ve İHH aracılığıyla Bayır-Bucak Türkmenlerine gönderilecektir. Bu vesileyle Suriye’nin gerçek sahipleri olan; haksızlığa, adaletsizliğe, zulme muhalif tüm kardeşlerimizi saygıyla selamlıyor, en kalbi duygularımızla dua ediyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co