Sağlık Kurumlarında Problem Çözme Teknikleri anlatıldı

Sağlık Kurumlarında Problem Çözme Teknikleri anlatıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından “Sağlık Kurumlarında Örnek Olay ve Problem Çözme Teknikleri” konulu konferans düzenlendi.

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını, KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Abdullah Soysal yaptı. Sağlık yöneticiliğinin zor bir görev olduğunu vurgulayan Soysal, “Karmaşık bir yapıya sahip insanı yönetmek zor, birde üstüne sağlık sisteminin olağan dışı iş temposu var. Sağlık sisteminin kaos ortamı her biri bir uzmanlık gerektiren bir çok alanı kendi bünyesinde barındırıyor” diye konuştu.

????????????????????????????????????

Açılış konuşmasının ardından, Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bozkurt Gülek “Sağlık Kurumlarında Örnek Olay ve Problem Çözme Teknikleri” başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi. Sağlık yönetimi alanında edindiği tecrübeleri katılımcılarla paylaşan Prof. Dr. Gülek, sağlık hizmetini bir ekip işi olduğunu hatırlatarak, sağlık idarecilerinin sahadan uzak kalmadan yerinde denetim yapmalarının gerekliliğine değindi.

Konferans sunumunun ardından Prof. Dr. Bozkurt Gülek’e, Doç. Dr. Abdullah Soysal tarafından plaket takdim edilirken, konferansa KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi üst düzey yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co