Sağlık Çalışanları Demokrasi için yürüdü

Sağlık Çalışanları Demokrasi için yürüdü

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Murat Çoşkun ve Sağlık çalışanları !

“Demokrasi için yürüdü!”

KAHRAMANMARAŞ/ İl Sağlık Müdürü Murat Çoşkun, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Semih Yancer ve Sağlık Çalışanları Demokrasi için yürüyerek demokrasi nöbeti tuttular.

Feto terör örgütü tarafından 15 Temmuz darbe girişiminden sonra darbeyi kınamak için Sağlık çalışanları 3 bin kişi toplanarak Kıbrıs Meydanından Demokrasi Meydanına kadar yürüdüler.

İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlık Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği çalışanları Kıbrıs Meydanında toplanarak Demokrasi Meydanına kadar yürüdüler.

Sağlık yürüme (8)

Vatandaşlara bir selam konuşması yapan İl Sağlık Müdürü Murat Coşkun, “15 Temmuz darbe girişimini şiddet kınıyoruz. Devletinin malını kullanarak halka silah doğrultan bir anlayış akıl alır gibi değil. Biz Sağlıkcılar olarak bu darbeyi şiddetle kınıyoruz. Bu millet necip ve yüce bir millettir. Bu ülkeye yan gözle bakanlar şunu bilmelidirler ki Anadolu da öyle bir ruh var ki Yüce Peygamberin Ahlakiyle ahlaklanmış, Hz. Hamza’nın cesaretiyle cesaretlenmiş, Hz. Ali’nin kılıcıyla kılıçlanmış ve Oğuz Kaan’ın cesaretiyle yoğrulmuş bir ruh vardır. Bu ruh dünyaya korku salan bir ruhtur. Kimse bu memlekete yan gözle bakmaya cesaret bile etmesin. Darbecilere karşı duran vatandaşlarımızı selamlıyor, hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

Sağlık yürüme (16)

Daha sonra Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Semih Yancar, “Değerli Kahramanmaraşlılar, 7/24 sağlık hizmetleri sunan sağlık camiası olarak hep beraber meydanlarıyız. Devletin içine yapılanmış bu terörist yapı rabbimin tüm emirlerini inkar ettiler. Rabbimin emirlerine 15 Temmuz günü için emirlerine uymadılar. Tüm Müslümanlara kurşun olup yağdılar, bomba olup yağdılar. Artık bu çete yapısının sonu gelmiştir. Darbeyi püskürten bu milletin ellerinden öpüyorum. Burada toplanan herkesten Allah razı olsun, bu ülke hepimizin” dedi.

Sağlık yürüme (19)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co