Sağ duyumu? Çalışmak mı ?

Sağ duyumu? Çalışmak mı ?

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe: belki 2 ay önce yapması gereken basın toplantısını dün yaptı, basın bilgilendirdi..çok da güzel oldu.. devamını bekliyoruz!..Doğru bilgiden hiç kimseye zarar gelmez !..

Valimizin basın toplantısında belediye başkanlarımız, Polis ve Jandarmamız, Şehrimizin sivil toplum kuruluş başkanlarıda hazır bulunması güzel bir olaydı.. Suriyeli Kardeşlerimize açık desteği gösterdi..

Kahramanmaraş halkına sağ duyu çağrısı yapalım, çocuklarınıza sahip çıkın diyelim de şer güçler onu yapmıyor kapı kapı dolanarak gençleri kandırıyor.. İnternet üzerinden çalışıyor..

İlde Suriyelilerden rahatsız olan: İnsanları bir araya toplayıp, onları dinlemek ve de onların yanlış bildiklerini doğruları anlatmak gerekir..

Bu çok önemli : Suriyeli kardeşlerimizle ilgili çok fazla bilgi kirliliği var, bunu yok etmenin yolu ,” Suriyelilerle Kardeş Oluyoruz !” diye bir toplantı yapalım kimin ne şikayeti varsa açık açık söylesin, yanlış bilgileri doğrusunu anlatatılm.. bilgi kirliğini ortadan kaldıralım..

Önceki günde yazdım: Şehrimizde yaşayan Zengin Suriyeli’ler olaydan sonra diğer şehirlere göç ederek gittiler.. bizim tesbitimiz 150 ailenin üzerinde.. Bize ise 2,5 yıldan beri baktığımız fakir fukara kesmi kaldı..

Onların gidecek yeride yok, sığınacak kimseleri de yok, onlar bizim kardeşimiz ve biz onlara bakmak zorundayız.. Sığınacak tek kapıları var oda bizim kapı..!

Buradan Kahramanmaraş halkına sesleniyorum: Fakir Suriyelileri dilendirme yerine onlara iş vererek ekmek parasını kazanmasına yardımcı olalım, çalışıp üretip yesinler..

Suriyeli’lerde çalışarak ekonomiye katkı versinler.. az çok.. ama iş gücü olarak üretim yapsınlar.. çalışandan zarar gelmezi…

Vali Şükrü Kocatepe:” Suriyelilerin SSK olarak çalışması için hükümet yeni bir düzenleme yapıyor, TBMM geçtiğinde Suriyeli Kardeşlerimizin SGK da kayıt altına alarak emekliği , sosyal güvenliği olarak çalışacaklarını müjdesini verdi..

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’in basın toplantısına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye başkanı Necati Okay, KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu, Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen, Kahramanmaraş Platformu başkanı Yusuf Bülbül, Jandarma İl Komutanı Albay Çoşkun Doğan, Kahramanmaraş İl Emniyet müdürü Ümit Yaşar Adalar katıldı.

Basın toplantı sonunda biz şunu beklerdik, bilemiyorum, Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe bizden sonra bu ahali heyetin fikrini aldımı ? orada herkesin fikrini almasını beklerdim..

Dış destekli olduğunu çok iyi bildiğimiz Şer güçler, Kahramanmaraş’ta olay çıkarmak, cinayet işlenmesi için var gücü ile çalışıyor, bu konuyu da valimize basın toplantısı sonunda ilettim.. geniş kapsamlı çalışmaları var.. Pazar gününe dikkat diyorum..

Şer güçlerin eylem planı :

Cumartesi günü Namık Kemal Kozalak Market civarında toplanarak, içki ve para dağıtımı yapmak.. Pazar günü hazırlığı..

Cumartesi günü Gaziantep’e destek vermek, Pazar günü Mersin de yapılacak eğlemde : yaşları 10 ile 15 yaş arası çocuklar kullanılacak.. aynı şekilde Maraş’ta da çocuk ve kadınlar kullanılacak..

Bu çocuklar ceza almıyor diyerek : aileler kandırılıyor.. Pazar günü eylem yapan çocukların hiç birinin ceza almamasınıda kanıt olarak gösteriyorlar..

Pazar günü ise : Suriye’li kıyafeti giydirilen çocuklar iş yerlerine saldıracak..

Bizim Çocuklar ise : Suriyeli’lerin evlerine saldıracak..

Sınırsız içki, uyuşturucu hap ve nakit para ile eylem desteklenecek..

Cumartesi Gaziantep de eyleme katılan çocuklar Kahramanmaraş’a Pazar günü destek için otobüslerle getirilecek.. Kanlı eylem istiyorlar..

Adamların planı böyle ve gece gündüz kapı kapı çalışıyorlar.. burada yine yaşları 10 ile 15 arasındaki çocukları kullanacaklar.. İnternet üzerinden örgüt çalışması yapıyorlar..

Bize göre : Valimiz Belediye başkanlarımız Mahalle Muhtarları ve Partinin Mahalle temsilcilerini toplayarak bunlar kanalı ile halkımızı uyararak , çocuklarına sahip çıkmasını sağlamamız gerekiyor.. Doğruları halkımıza söylemiz ve de örgütün oyunu açıkça ilan etmek gerekiyor ki doğru olanda bu herkes bilsin bunların oyununu..

1978 öncesi pravasını bir kere daha yapan şer güçler : Kahramanmaraş’ı bölgemizdeki komşu illeri karıştırmak istiyor.. Hedef de ise Cumhurbaşkanlığı saçimi var.. seçimi iptal ettirmek.. 10 Ağustos’a kadar bu oyunu çok göreceğiz bugünden hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Cuma günü Ak Partinin Kafum da iftar yemeği var yaklaşık 1500 kişi katılacak bunu iyi değerlendirerek iftar öncesi bu kirli oyunları anlatmamız gerekiyor..

O yemeğe Suriyeli kardeşlerimizin temsilcilerinide çağırarak onlara da bilgi vermek gerekir diye düşünüyorum..

Valimiz Şükrü Kocatepe:” Olaylar Kahramanmaraşlıya mal edilemez” diyor ama adamlar burada kan aksın istiyor ve bunun için gece gündüz kapı kapı çalışıyor, biz tetbir almazsak , çocuklarımıza sahip çıkmazsak bize tapulu mal olarak kalacak gibi duruyor çıkacak olaylar….

İnternet , Sanal Medya üzerinden örgütlenerek çalışan şer güçlerin karşısında tüm Kahramanmaraşlılar bizde karşı çalışma yaparak şehrimize sahip çıkmalıyız, Suriyeli kardeşleriizi korumalıyız.. Dünya da Maraş birtane bizimde gidecek başka bir yerimiz yok, Suriye ye gidemeyiz ! bizi öldürüler.. vatanımıza , kardeşlerimize sahip çıkalım..

Örgütün oyunun hep beraber bozalım, Suriyelilerle Kardeş iftarı düzenleyelim, kucaklaşalım, onlarda görsünler..bizden söylemis

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co