Saçaklızade Vakfı’ndan Kutlu Doğum Pilavı

Saçaklızade Vakfı’ndan Kutlu Doğum Pilavı

Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimizin doğumu sebebi ile Kahramanmaraş Saçaklızade vakfı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Pilavı Çarşıbaşı ve Sultan Abdulhamithan Camiinde aynı anda halka Cuma namazı çıkışı dağıtıldı.

SONY DSC

Saçaklızadevakfı Başkanı Ali Demirdöven hoca efendinin duası ile başlayan pilav dağıtımını Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe yaptı.

Etli pilav ve ayran dağıtımı için sıraya giren vatandaşlar

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe pilav dağıtımında gazetecilerin sorularını cevaplandırarak şunları söyledi:  “Kutlu doğum haftası pazartesi gününden itibaren başlamıştır. Bugünde Saçaklızade vakfımızın pilav dağıtımı ile devam ediyor , Hz. Allah , Hz. Pegamber sevgisi ile devam ediyor, Birlik ve Beraberlik duygumuzun yüce olduğu bir haftayı yaşıyoruz…

pilav (6)

Biliyorsunuz Pazartesi 12 Şubat Stadyumunda başlangıcının yaptık, 20 bin kişi katılımı ile , elbette Kahramanmaraş’ımız burada Peygamber sevgisinin en güzel örneğini gösterdi.

Saçaklızade vakfımızda her konuda olduğu gibi , yardıma ihtiyacı olan her kişinin yardımına eriştiği gibi, bugünde kutlu doğum haftasınıda el birliği , sevgi birliğini gösterdi, kendilerine yönetim kuruluna teşekkür ediyorum..

Saçaklızade vakfı başkanı Ali Demirdöven: Sevgili Peygamberimiz dünyanın en zor şartlarının yaşandığı günde dünyaya geldi. Bizi Ellandirillah zülümden, cahaletten rehberliği ile kurtardı.. Kuran ayetleri peygamber efendimize nazil oldu, Kuran ahlakına sarıldığımız sürece huzurluyuz..

Biz saçaklızade vakfı olarak, devletimizle, milletimizle, omuz omuza , sergilemek için 15 yıldır kutlu doğum pilavı yapıyoruz..

Bütün hedefimizle şurada yazılı olan Şefaat yarasulallah diyoruz , Peygamber efendimizin sevisine, şefaatına talibiz ! , Allah tekrar nasip etsin..

pilav (2)

15 bin kişiye pilav dağıtıyoruz..

15. Yılımızda 15 bin kişilik pilav ve ayran hazırladık, dualarla dağıtıyoruz..” dedi…

Kutlu Doğum Pilavına : Vali Şükrü Kocatepe, İl Jandarma Alay komutanı Jandarma Albay Çoşkun Doğan, KSÜ Rektör Fatih Mehmet Karaaslan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, daire müdürleri 15 binin üzerinde vatandaş katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co