Saçaklızade Vakfı’ndan Kutlu Doğum Pilavı

Saçaklızade Vakfı’ndan Kutlu Doğum Pilavı

Sevgili Peygamberimiz (SAV) efendimizin doğumu sebebi ile Kahramanmaraş Saçaklızade Vakfı tarafından her yıl düzenlenen Kutlu Doğum Pilavı Çarşıbaşı ve Sultan Abdulhamithan Camii’nde Cuma namazı çıkışı vatandaşlara dağıtıldı.

Saçaklızade Vakfı pilav dağıttı (2)

Katıldığı programda Saçaklızade Vakfı’nın güzel hizmetler yaptığını belirten Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Besmele ile pişirilmiş, ilk kaşığı besmele ile başlanan pilav ikramı yapılıyor. Bizler de vatandaşlarımız ile aynı ortamda bulunuyoruz. Efendimizin şerefiyle ona duyulan muhabbetle zenginleşen bu zaman dilimi halka büyüyerek ilimizden ülkemizden başlayarak tüm dünya için gerçek manada bir selam, selamet ve huzur vesilesi olsun. Ben Saçaklızade Vakfı’mızın mütevelli heyetine, başkanına ve bu vakfın kıymetini bilerek her türlü faaliyetlerinde gönülden onlara destek olan tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

saçaklızade vakfı

Kutlu Doğum Haftasını 16 yıldır yad ettiklerini ifade eden Saçaklızade Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Demirdöğen ise vatandaşların pilav yemeye değil de efendimizin aşkını paylaşmaya geldiklerini belirterek şunları söyledi: “En sevgili Peygamberimiz Aleyhissalatu vesselam Efendimiz, miladi tarihe göre 18 Nisan doğum günü oluyor. Bizde vakıf olarak Diyanet İşleri Başkanlarının tespit ettiği bu tarihte 16 yıldır Kutlu Doğum Haftasını kutluyoruz. Tabii siz dışarıda ki manzarayı gördünüz insanlar oraya pilav yemek için gelmiyor. Burada ki dostlarda pilav yemek için gelmiyor. Orada Peygamber Aleyhissalatu Vesselam ’in aşkı kaynatıyor aşkı paylaşıyor. Muhabbet paylaşıyoruz. Peygamberimize Selatu Selamlar getirildi, dualar edildi. Şehitlerimize dualar edildi. Topluca yapılan dualar İnşallah makbul olur. Ümit ediyoruz temenni ediyoruz ki o dualarımız kabul olur” dedi.

Binlerce kişiye hitap edilen Kutlu Doğum Pilavı etkinliğinde bu zor günlerde duaya ihtiyacımızın olduğunu belirten Demirdöğen, “Camideki insanlara, çevredeki esnaflara da dağıtılıyor. Yoldan geçenlerde yiyorlar. Ne pilavı olduğunu soranlara Peygamber Aleyhissalatu Vesselam efendimizin doğum haftasıdır deniliyor ve hatırlatılıyor ve çoğu insanında zaten haberi var. Bundan biz şeref duyuyoruz. Aslında Allah bizden ömür boyu Allah’ı görüyor gibi yaşamamızı istiyor. Hadislerimiz de öyledir. İkincisi; biz, Allah’ı göremeyiz ama Allah sürekli bizi görüyor. Peygamber Aleyhissalatu Vesselam efendimize Cebrail Aleyhissalatu Vesselam soruyor; “İyilik nedir” diyor. “Allah’ı görüyor gibi yaşamaktır” diyor. Geçen sene ile bu sene arasında bir kıyas yapmalıyız. Ağlarken ne kadar iyileştik? Peygamberimizin sünnetine ne kadar uyuyoruz? Her hususta bir miktar ilerlememiz gerekir. Manevi ve Maddi açıdan ama hepimiz geceleri kalkmalıyız. Ümmeti Muhammedin hali ortada! Ülkemizdeki huzursuzluklar ortada. Bol bol Kur’an okumalıyız, namaz kılmalıyız, dua etmeliyiz. Ümmetin, duaya ihtiyacı var. Hep beraber dua etmeliyiz” dedi.

Saçaklızade Vakfı pilav dağıttı (1)

Programa; Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, KSÜ Rektörü Durmuş Deveci, MKYK Üyesi Metin Doğan, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kahveci, Onikişubat Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ünsal, Kahramanmaraş Belediye eski Başkanı Mustafa Poyraz, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Baro Başkanı Vahit Bağcı, Gençlik Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, iş adamları, Sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vakıf yöneticileri katıldı.

Saçaklızade Vakfı pilav dağıttı (4)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co