Saçaklızade Vakfı’ndan 15 bin kişiye kutlu doğum pilavı

Saçaklızade Vakfı’ndan 15 bin kişiye kutlu doğum pilavı

Sevgili Peygamber (SAV) efendimizin doğumu sebebi ile Kahramanmaraş Saçaklızade Vakfı tarafından 17 yıldır düzenlenen Kutlu Doğum haftası etkinliği çerçevesinde Çarşıbaşı Camii ve Abdulhamithan Camii’nde Cuma Namazı çıkışında yaklaşık 15 bin kişiye kutlu doğum pilavı dağıtıldı.

Saçaklızade Vakfı kutlu doğum pilavı (1)

Kahramanmaraş Müftüsü Celal Sürgeç tarafından okunan dualar sonunda Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak tarafından Çarşıbaşı Camii namaz çıkışında vatandaşlara ikram etti.

Saçaklızade Vakfı kutlu doğum pilavı (4)

Kutlu Doğum Haftasını 17 yıldır yad ettiklerini ifade eden Saçaklızade Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Demirdöğen ise vatandaşların pilav yemeye değil de efendimizin aşkını paylaşmaya geldiklerini belirterek şunları söyledi: “En sevgili Peygamberimiz Aleyhissalatu vesselam Efendimiz, miladi tarihe göre Nisan ayı doğum günü oluyor. Bizde vakıf olarak Diyanet İşleri Başkanlarının tespit ettiği bu tarihte 17 yıldır Kutlu Doğum Haftasını kutluyoruz. Amaç pilav yemek değil, amaç burada Devletin ve milletin hep beraber burada olması. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Valimiz, Emniyet Müdürümüz, Milletvekillerimiz, halkımızla beraber esnafımızla beraber oturup namaz kılıyor, beraber iştirak ediyorlar. Bunların hepsi Peygamber Efendimiz için yapıyoruz. Zaten Peygamber Efendimiz olmasaydı bize rehberlik yapmasaydı, bize yol göstermeseydi, bize kuran ı göndermeseydi. Allah’u Teâlâ çıkmak sokaklardaydık, karanlıktaydık. Ya Muhammed Sen olmasaydın biz karanlıkta kalırdık. Peygamber Efendimiz ilk Mekke’ye geldiğinde Mekke Halkı putlara tapıyordu. Halk sabah ve akşam putlara el yüz sürüyorlardı. Aynı insanlar sonunda taptıkları putları yiyorlardı. Bu zulümdü silkti, Allah bizi o putperestlikten kurtardı” dedi.

Saçaklızade Vakfı kutlu doğum pilavı (2)

Demirdöğen, “1 Ton 300 kg malzeme kullanmışız, en az 15 bin kişi pilav yedi. Hem Sultan Abdulhamithan Camii’nde hem de Çarşıbaşı Camii’nde Cuma namazı çıkışında halkımıza pilav ikram edildi. Ve tabi çevre esnaflar ve evlerden gelen vatandaşlarımızda faydalandı. Biz bundan zevk ve şeref duyuyoruz. Dinimiz ve peygamberimiz için yapıyoruz. Allah’ım inşallah önümüzde ki senelere de nasip eder” dedi.

Saçaklızade Vakfı kutlu doğum pilavı (5)

Programa; Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, KSÜ Rektörü Durmuş Deveci, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, Kahramanmaraş Belediye eski Başkanı Mustafa Poyraz, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, iş adamları, Sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vakıf yöneticileri katıldı.

Haber: Deniz Doğan

Saçaklızade Vakfı kutlu doğum pilavı (3)

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co