Saçaklızade Vakfı kimsesizlerin yardımına koşuyor

Saçaklızade Vakfı kimsesizlerin yardımına koşuyor

Dar gelirli vatandaşların ve Suriyelilerin imdadına koşan Saçaklızade Vakfı bayram öncesi ve sonrasında yardımlarına devam etti.

Sembolik paralar ile alışverişlerini yapıyorlar!

Saçaklızade Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı, yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşların ayağına götürmek yerine, gıdadan giyime kadar hemen her şeyin yer aldığı marketten belirlenen limitlerle satın almalarını sağlıyor.

Vakıf Başkanı Ali Demirdöven, yaptığı açıklamada, kent genelinde yardıma muhtaç bin 200 aile belirlediklerini, bu ailelere yardım götürmek yerine farklılık aradık. Biz artık kimseye yardım götürmüyoruz. Onun yerine belirlenen ailelerimize belirli dönemlerde alışveriş yapabilecekleri belirli limitler koyduk. Mesela 3 kişilik bir aileye 200, 5 kişilik bir aileye de 300 lira limik verdik. Bunun adını da sembolik limit koyduk. Aileler, gelip sembolik limitlerindeki para kadar marketimizden istediklerini alıyor. Marketimizde bir ailenin ihtiyaç duyabileceği her şey var. Bu sistem çok işe yaradı. Yardımları ayaklarına götürdüğümüzde aileler, çocuklarına veya komşularına karşı mahcup olabiliyor. Ama bu sistem sayesinde insanlar, kimseye rencide olmadan, bu marketten bayram alışverişini yapıyor” dedi.

Vakıf Başkanı Demirdöven, çocuklarıyla birlikte alışveriş yapmanın herkesin hakkı olduğunu ifade ederek “Toplum olarak böyle dayanışma, kardeşlik ve huzur içerisinde olursak, ülkemiz huzurlu olur ve topluca kalkınırız. Bu fikirle bir araya gelen vakfımızdaki arkadaşlarımız, ihtiyaç sahipleri için güç birliği oluşturmuş oluyor” dedi.

Demirdöven,  15 yıldır yardımlarını aralıksız sürdüren vakfın bu yıl Kahramanmaraş’taki bayramlarında olmazsa olmazları arasında yer alan “Bayram çöreğinden bir ton yaptırdıklarını ve ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladıklarını kaydetti.

Bayramlık alışverişleri "sembolik limitlerle" yapıyorlar

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co