Saadet Partisi adaylarını görücüye çıkarttı

Saadet Partisi adaylarını görücüye çıkarttı

Büyük Birlik Partisi’yle ittifak yaparak seçime giren Saadet Partisi, Necip Fazıl Kısa Kürek kültür sitesinde düzenlediği aday tanıtım programıyla milletvekili adaylarını tanıttı.

Programda açıklamalarda bulunan Saadet Partisi 1. Sıra milletvekili adayı Haşim Yanar, tüm partililere birlik çağrısında bulundu.

Ekonomi Alanında İyi Değiliz

Türkiye’nin ekonomi alanında sıkıntılar çektiğini belirten Yanar; “ Adeta din tacirliği yapmak sureti ile iş başına gelen ama her nedense başörtüsü serbestliği getirmek ile övünen ve bununla bir seçim daha kazanan iktidarla karşı karşıyayız.  Bu iktidar Zina yasası çıkarmak sureti ile adeta ahlaki zafiyeti kadın ticaretini teşvik etmiş son 13 yılda 3 katlık bir artış oranına davetiye çıkarmıştır. Hepimiz bunları görüyoruz. Hepimiz bunları yaşıyoruz ve tabi bunlar yaşanırken sayın Cumhurbaşkanı gitmiş olduğu her yerde yapmış olduğu her konuşmada yapmış olduğu duble yollar ile övünmektedir. Sayın Erdoğan sen milleti yoldan çıkarttın kardeşim.   Önce yola gireceksin sonra yaptığın yol ile övüneceksin. Tabi ben mezhep alan tanımam diyor. Sayın Cumhurbaşkanı bu coğrafyada bin yıldır yaşanmamış şeyi yaşatan sen değil miydin? Bu memlekete cami’de cumalı kavgayı yaşatan sen değil miydin? Bunun hesabını sormak lazım.  Değerli arkadaşlar bu ve buna benzer ne varsa inşallah bu seçimde hepsinin hesabını soracağız.  Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan edası ile gittiği her yerde 25 milyar dolarlık IMF’ye olan borcumuzun kapattık Elhamdülillah diyor!  Peki, IMF’ye olan 25 milyar dolarlık borcu kapattın! Teşekkür ediyoruz sana. Peki, 220 milyar dolar iken devir aldığın bu borç yükünü bugün 660 milyar dolar’a çıkarttın! Nerede bunun 440 milyar dolar önce sen bunun bir hesabını ver sonra o 25 milyar dolar ile övünün.” Dedi.

4

BPP Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun düşen helikopteriyle ilgilide Yanar; “Gelinen nokta’da ortaya koymuş oldukları kontrollü ilgisizlikleri ile birlikte maalesef burada bir suikast işlenmiştir. Ve bu suikastın paydaşı hükümettir.” Diye kaydetti.

Diğer yandan milletvekili adayı; Ömer Polat, Ali Kıvrak, Erkan Pınarbaşı, Hasan Kızıldağ, Kadir Gündeş, Ahmet Hocaoğlu, Abdi Aslan kürsüye çıkarak partilileri selamladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co