RÜYAMDA HİLALİ GÖRMEK

RÜYAMDA HİLALİ GÖRMEK

Bir okuyucum harika bir rüya görmüş ve benimle paylaşıp, yorum yapmamı istiyor. Yazımın hemen başında yazayım, rüya tabircisi değilim, yılda bir defa ancak rüya görürüm, gördüğüm rüyaları da pek hatırlayamam. Ancak her şeyin olduğu gibi rüyanın da güzeli gerçekten insanı etkiliyor.

Rüyayı önce kısaca anlatayım, sonra da işi bilenlerden öğrendiğim kadarı ile tabirini yapayım inşallah!

Okuyucum, önceki gece rüyasında evine dönerken, iki harabeden geçmek zorunda kalıyor, hatta ikinci harabeden çıkmada zorlanınca, iki kızla karşılaşıyor, onlara çıkış yolunu sorunca, kendisini yüksekçe bir tepeye çıkartıyorlar. Bu arada gece, büyükçe bir hilal görünüyor, hilalin üzerinde de ayetler yazılı, hemen yanı başındaki nur yüzlü insana bu hilalin ne anlama geldiğini soruyor, o diyor ki, bu tövbe hilali, bu hilali gördüğümüzde çokça istiğfar etmek gerekiyor!

Bu arada hilali gören insanların tamamı Allah’ü ekber, Tövbe Yarabbi(cc) gibi sözler söylüyorlar, o anda şehrin ve evinin ışıklarını görüyor ve rüya bitiyor.

Hemen bir şey daha belirteyim, bu rüyayı gören kardeşimiz, sabah namazından sonra rüyayı gördüğünü ve abdestli yattığını da belirtiyor.

HİLAL İSLAMI TEMSİL EDER

Bu rüyadan sonra Diyanet İşleri Başkanlığının ve diğer rüya tabiri yapan internet sitelerinde bir gezinti yaptım. Birde bu konuda görüşlerine güvendiğim bir arkadaşım vardı, ona sordum. Genelde hilali görmek yücelmeye işaret ediyor.  Tabi hilalin üzerinde ayetler olunca, bana göre İslam Dünyasının bu yüceleceğine delalet eder diye düşünmek gerekiyor.

Neden mi? Böyle bir yorum yaptım. İnşirah Suresinde Allah her zorluktan sonra, bir kolaylığın geleceğini müjdeler.

Surenin anlamı şöyle; Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

1- Elem neşrah leke sadrek

2- Ve vada’na ‘anke vizreke

3- Elleziy enkada zahreke

4- Ve refa’na leke zikreke

5- Feinne me’al’usri yüsren

6- İnne me’al’usri yüsren

7- Feiza ferağte fensab

8- Ve ila rabbike ferğab

Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.

1- Senin için bağrını açmadık mı?

2- İndirmedik mi senden o yükünü?

3- O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü?

4- Senin şanını yüceltmedik mi?

5- Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.

6- Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!

7- O halde boş kaldığında yine kalk yorul!

8- Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O’na doğrul!

GÖZYAŞLARI BİR GÜN GÜLEN YÜZLERE DÖNER İNŞALLAH

Doğrudur bugün İslam dünyasında acı, gözyaşı var, insanlar vatanından göç etmek zorunda kalıyor, bizde terör var, İsrail zulmü ortada, kardeş kardeşi vuruyor, yokluk vs

Bütün bunlar bizi bize getirmek için, yeniden özümüze dönmemizi sağlamak için bir imtihan olarak görebiliriz. Doğrusunu Allah bilir.

Dönüş yalnız O’na dır. Çünkü Rabbimiz sizin tövbeniz(yani zikriniz) olmasaydı neye yarardınız buyuruyuz. Demek ki Kendisine dönmemizi istiyor.

Evet. Hilal için zafer yakındır. Çünkü Allah nurunu tamamlayacaktır. Bundan kaçış yok, bugün veya yarın, bu gerçekleşecek.

Müjdeler geliyor.

Haydi hayırlısı

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co