Romanya’dan gelen gençler ilimizden ayrıldı

Romanya’dan gelen gençler ilimizden ayrıldı

AB Bakanlığı Gençlik Değişimi Flora adı altında Songül Kiraz yönetiminde 15 Mart 2015 tarihinde Faaliyet programı çerçevesinde Kahramanmaraş’ta bulunan Romanyalı gençler çalışmalarını tamamlayarak ülkelerine döndüler.

Program çerçevesinde tanıtım ve bilgilendirme çalıştayı yapıldı. Katılımcı gençler yaptıkları çalışmaları diğer katılımcı gençlerle paylaştılar.

“Evimin Dışındaki Hayat” konulu projede yer alan konular çerçevesinde, toplumsal yaşamın doğa üzerindeki etkileri ve belirtileri, çevre kirliliğine sebep olan faktörler, su kirliliğine sebep olan faktörler tartışıldı.

Başkonuş yaylasına yapılan program hava şartlarından dolayı gidilemedi ve yerine Kahramanmaraş Tekir yaylasına giden gençler günü birlik kamp yaptılar.

Doğa da model kuş yuvaları yapıldı.

ROMANYA (2)

Romanyalı gençler Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer makamında ziyaret ettiler. Kahramanmaraş’ın doğal zenginlikleri ile ilgili birinci elden bilgi edinildi. Vali Mustafa Hakan Güvençer’e sorular soruldu.

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek makamında ziyaret ettiler.  Daha sonra Sütçü İmam Üniversitesi gezerek bilgi aldılar.

Romanyalı gençler yaşayan ve nesli tükenmekte olan hayvan ve bitkilerle ilgili konferansı dikkatle dinlediler.

Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistik yerlerini de gezdiler.

Son gün Youthparss sertifika töreni yapıldı. Kapanış programında duygusal anlarda yaşandı.

İlimize gelen Romanyalı Gençler mutlu bir şekilde Ülkelerine uğurlandı.

ROMANYA (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co