Reyhanlıoğlu; “Türkiye Cumhurbaşkanlığı sistemine geçecek”

Reyhanlıoğlu; “Türkiye Cumhurbaşkanlığı sistemine geçecek”

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu;

“Türkiye Cumhurbaşkanlığı sistemine geçecek”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, Kahramanmaraş Gazetesi ve www.kahramanmarasgazetesi.com.tr internet haber sitesi haber merkezini ziyaret ederek, “Türkiye Cumhurbaşkanlığı sistemine geçecek” dedi.

Kahramanmaraş Gazetesi ziyaretinde, gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Bekir Doğan ile bir süre sohbet etti.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, İlçe yönetimleri ile birlikte Kahramanmaraş Gazetesi ve www.kahramanmarasgazetesi.com.tr internet haber sitesini haber merkezini ziyaret etti.

15 Temmuz 2016 da Darbe girişiminin olduğu saatlerde TBMM de bulunduğunu, patlayan bombaların altında, “Ölmek var, biz burada öleceğiz” diyerek çalıştıklarını anlattı.

nursel-reyhanlioglu-13

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemini halka iyi anlatmak için önümüzdeki 3-4 ay yoğun bir çalışma yapacaklarını ifade eden Nursel Reyhanlıoğlu: “Siyaseten mağdur edebiyatı yapılıyor, 15 Temmuz 2016 Darbe girişiminden sonra FETÖ terör örgütünü çökertmek için yoğun bir çaba olduğunu, ancak sık elenerek ince dokuma yapıyoruz, hata olmaz mı? Olabilir ama bunu en aza indirmek için ekiplerimiz yoğun çalışıyor” dedi.

Kahramanmaraş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bekir Doğan ile bir süre sohbet eden Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu: “FETÖ operasyonları bir süre daha devam edecek ama bazıları yanlı ve kasıtlı olarak ortalığa laf atarak mağdur edebiyatı yapıyorlar, Bank Asya da her hesabı olan kişi sanki gözaltına alınıyor gibi veriyorlar, oysa doğru olan 17-25 Aralık 2013 den sonra paranızı çekin, Bank Asya’ya para yatırmayın, bunların okullarına çocuklarınız göndermeyin denmesine rağmen, başka bankalardan konut kredisi çekerek Bank Asya’ya para yatıranlar hakkında işlemler yapılıyor, bu paralarda öyle bir iki bin lira değil 50 bin-100 bin 200 bin TL paralar ” dedi.

Dıt kartı varmış, maaş kartı varmış, kredi kartı varmış bunlara bakılmıyor diyen Reyhanlıoğlu; “Meclis bombalandığında bende o mecliste idim. Darbe başarılı  olsa 16 Temmuz 2016 günü bizleri infaz edileceklerdi. O listede bizde vardık. Bizlerinde çocuklarımın da ismi vardı. Onlar bize acımadılar, TBMM çalışırken başımıza bomba yağdırdılar, mağdur edebiyatı yaparak kurtulamayacaklar” dedi.

Din eğitimi Merdiven Altından çıkmalı

Sohbette Din eğitimin devlet tarafından doğru kişiler tarafından camiilerde ve kuran kursları ile Devlet okullarında verilmesinden yana olduğunu söyleyen Reyhanlıoğlu; “Din eğitimi çok önemli, biz anne ve babadan Müslüman değil, dini bilen okuyan, araştıran sorgulayan bir Müslüman olmalıyız bu sebeple de din eğitimi cemaat eli ile değil devlet eli ile verilmelidir. Bende bu düşüncedeyim” diye konuştu.

Ekonomik kriz, Kahramanmaraş yolları, havaalanı, genel gündem konuları ve birçok konuda derin sohbetin ardından Ak Parti heyeti gazetemizden ayrıldı.

SONY DSC

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co