Ressamın güzel dünyası

Ressamın güzel dünyası

-SANKO SANAT GALERİSİ’NDE SERGİ

-RESSAM ASLI ÇAKAR ÖZEN 16. KİŞİSEL RESİM SERGİSİNİ AÇACAK

-ÖZEN: “KEŞAN VE PEŞTEMALI, SANATSAL ÖGE OLARAK KULLANIYORUM”

 

Ressam Aslı Çakar Özen, Sanko Sanat Galerisi’nde yarın 16. kişisel resim sergisini açacak.

Sanatçı Aslı Çakar Özen, 1956 yılında Trabzon’da doğdu. Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünü bitiren sanatçı, lisansını Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı.

Halen Gaziantep Özel Sanko Okulları’nda resim öğretmeni olan sanatçı, aynı zamanda Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyeliğini ve küratörlüğünü de yürütüyor.

Sosyal içerikli figüratif konuları mekan figür bağlantısı kurarak çalışan sanatçı, yöresel doku olan keşan ve peştamalı “evrensel kaygılar içerisinde”, sanatsal ögeler kullanarak ifade ediyor.

Sanko Holding’in sponsorluğunda düzenlenen Gaziantep 1. ve 2. Uluslararası Ressamlar Buluşması’nın koordinatörü olan sanatçı, ulusal ve uluslararası 7 çalıştay, bir sanat festivali ve birçok sanat fuarına katıldı.

Yurtiçi, yurtdışı, müze ve özel koleksiyonlarda resimleri bulunan sanatçı, 15 kişisel sergi açtı, 100 ‘ün üzerinde karma sergiye katıldı.

Sanatçı, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği ve Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesidir.

SANKO SANAT GALERİSİ

Gaziantep’te 2004 yılında sanatseverlerin kullanımına sunulan ve sergi açmak için yurtiçi ve yurtdışından gelenlerin büyük beğenisini kazanan Sanko Sanat Galerisi, kent kültür ve sanat etkinliklerine önemli kazanımlar sağladı.

Kurulduğu tarihten bu yana, aralarında iki defa uluslararası ressamlar buluşması, Salvador Dali ve Joan Miro sergisi olmak üzere, 172 sergiye ev sahipliği yapan Sanko Sanat Galerisi, 3 yıl önce taşındığı Sanko Park AVM’ye de farklı bir anlam kazandırdı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co