Rektör: Gazetelere abone oluyorum !..

Rektör: Gazetelere abone oluyorum !..

Rektör Prof.Dr. Durmuş Deveci’nin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”  gazetecilere KSÜ de yemek verdi…

“Şehrinize ilk geldiğimde Mahalli gazeteye abone oldum..

 

“Rektörlük olarak tüm gazetelere abone oluyorum,”

KAHRAMANMARAŞ- KÜS Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci:” Bana göre 10 Ocak Çalışan Gazetaciler gününü lafla değil onların gazetesine abone olarak onu okuyarak kutlayın, bende öyle yapıyorum, bugün tarihli tüm mahalli gazetelere abone oluyorum,” dedi.

gazete

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Külliyesinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile ilimizde görev yapan gazetecilere bir yemek veren Rektör Prof.Dr. Durmuş Deveci:” Bir gazete okunursa kıymeti vardır.. Bu düşünce benim yıllar önceki düşüncem, çalıştığım tüm illerde o ilde çıkan mahalli gazeteye abone olarak işe başlarım, burada da öyle yapmıştım.. bugün de KSÜ olarak tüm gazetelere abone olarak okuyarak onları destekleceğimi, okunmayan gazetenin değeri yoktur, gazete okunmak için vardır.. bizde okumak için gazetelerinize abone oluyorum.. böylece 10 ocak çalışan gazeteciler günün bir anlam kazansın ,” dedi.

Rektör Durmuş Deveci: “ Sizlerin bu anlamlı gününde davetimize icap ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyonumuzun amacı sizlerin bu mutlu anınızı paylaşmak ve bu vesileyle de göreve yeni bir başlangıç yaptığımdan dolayı sizleri yakinen tanıma fırsatını değerlendirmektir.

10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günün hep birlikte 54. yılını kutlamaktayız. Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de güçlü basındır.

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bu nedenle, güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin tesisini sağlayacaktır.  Toplumun gelişimi ve  kalkınma süreci de, basın çalışanlarının desteği ile inşallah daha hızlı olacaktır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak, basın dünyasına katkı sağlayabilmek amacıyla üniversitemiz bünyesinde İletişim Fakültesi açmayı planlıyoruz. Tabiki üniversitemizin daha da gelişmesi için yeni fakülte planlarımız da olacaktır. Bunları inşallah önümüzdeki yıllarda daha detaylı olarak sizlerle paylaşacağız.

Ülkemizin ve Kahramanmaraş’ımızın sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde  önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan, 24 saat her şartlarda toplumun doğru ve hızlı bilgilenmesi konusunda verdiğiniz emekler takdire şayandır. Basın, milletimizin ortak sesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, radyo, dergi, internet, gazete ve televizyonlarımız başta olmak üzere medyamızın her türlü kolunda çalışan tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim. Hepinizi tekrardan saygıyla selamlar Allah’a emanet olunuz.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co