Reconquista

Reconquista

Endülüs ve Osmanlı deneyimleri Hıristiyan Dünyasının hiç unutamadığı kâbuslardır. Bu sebeple gelişmiş bir İslam Devleti oluşumuna bir daha asla müsaade etmek istemezler.

 

İlk İslam fetihlerinin son halkası; ‘711 yılında İspanya’nın fethiyle tamamlanmıştır.’ Kuzey  Afrika’nın hemen hemen tamamını ele geçirmiş olan Müslümanlar İspanyanın fethiyle Hıristiyan Avrupa’ya ayak basarlar.

 

Müslümanlar karşısında mağlup olan Hıristiyan askerleri; kaybettikleri topraklarını yeniden fethetmek gayesiyle bir birlik kurarlar. Bu birliğe İspanyolca ‘yeniden fethetme’ anlamına gelen Reconquista adını verirler.

 

Örgüt mensupları, 1453 yılında İstanbul’un Türkler tarafından fethedilmesi ve Doğu Roma İmparatorluğunun yıkılması sonrası kuruluş amaçlarına; ‘İstanbul’u yeniden fethetmeyi ve Osmanlı Devletini Yok Etmeyi’ de eklerler. Örgütün hala aktif olduğu ve hedeflerine ulaşma çabalarının devam ettiği bilinmelidir.

 

Elin Gâvurunun dinine bağlılığı ve ülküsüne sadakati takdire şayandır. Kaybettiğini kazanma, kaptırdığını geri alma azmi ve isteği bizler tarafından örnek alınmalıdır. Endülüs Emevi Devletinin 781 yıl sonra Müslümanların elinden geri alındığı hiç unutulmamalıdır.

 

Osmanlı Devletini yok etme ve kaybedilen toprakları yeniden fethetme istekleri günümüze kadar hiç azalmamıştır. 1700 ve 1800’lü yıllarda Balkanlarda ve Avrupa’da kazandığımız toprakların tamamını kaybettik. 1915 yılında başlayan 1. Dünya Savaşı sonrası Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olan İstanbul İngilizler tarafından resmen işgal edildi. Bu saldırılar sonunda Osmanlı İmparatorluğunu kaybettik. Allah’ın inayetiyle Edirne ve İstanbul elimizde kaldı. Yıkılan Osmanlı Devletinin yerine Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurabildik.

 

Amerika ve Avrupa Reconquista mensupları belli ki Müslümanları yok etmeden, İslam’ın Son Kalası Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmadan, İstanbul’u yeniden fethetmeden huzur bulmayacaklar, rahat durmayacaklar.

 

Bu uğurda akla gelmedik yöntemler geliştirdikleri ve bir biri ardına uygulamaya koyduklarını biliyoruz. İslam Âlemine kan kusturmaya devam edecekler. Libya’yı yok ettiler! Tunus, Cezayir ve Mısır’da iktidarı değiştirdiler. Irak ve Suriye’yi haritadan sildiler! Suudi Arabistan’da darbe yaptılar. Katar’a diz çöktürdüler. Arakanlı Müslümanları yurtlarından sürgün ettiler.

 

Yetmedi. Yetmeyecek çünkü nihai hedef Türkiye Cumhuriyetini bölmek ve parçalamak. Bunun için bazen silahlı terör( ASALA, PKK, DEAŞ, YPG) operasyonlarını, bazen dini terör (FETÖ) operasyonlarını, bazen de ekonomik terör(17–25 Aralık ve Reza Zarrab) operasyonlarını devreye koyuyorlar. Pis oyunlarıyla canımızı yakıp keyif yapıyorlar.

 

Başara bilirler mi? İnşallah başaramazlar. Ama çok uyanık olmalıyız. Gâvurların bu kirli oyunları bence, yerin üstündeki eksik akıllı siyasilerin aldığı tedbirler sayesinde değil yerin altındaki, Peygamber Efendimizin aguşunu açarak beklediği şehitlerimiz hürmetine bozuluyor.

 

Bu Mübarek Ocak, kıyamete kadar tütsün ve uygun koşullar oluştuğunda kaybedilen Türk Yurtları yeniden kazanılsın isteniyorsa; Bu Kutlu Milletin Evlatlarına hiç vakit kaybetmeden ‘Yeniden Fethetme’ şuuru verilmeli, Sakarya’nın kardeşleri Cömert Nil ve Yeşil Tuna yeniden anlatılmalıdır.

 

Başta Peygamber Efendimiz olmak üzere Hoca Ahmet Yesevi, Mevlana Celaleddin Rumi, Yunus Emre, Mustafa Kemal Atatürk, Mehmet Akif Ersoy, Hüseyin Nihal Atsız, Ziya Gökalp, Necip Fazıl Kısakürek gibi Milli ve Manevi Büyüklerimiz öğretilmelidir.  Ancak o zaman iri, diri ve bir millet olunabilir…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co