Ramazanoğlu; “Karacasu TOKİ Konutları Ağustos ayı sonunda tamamlanıyor”

Ramazanoğlu; “Karacasu TOKİ Konutları Ağustos ayı sonunda tamamlanıyor”

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile inşa edilen 232 konutun hak sahipleri,  konutların neden hala teslim edilmediği konusunda açıklama bekliyor.

9 Kasım 2012 tarihinde Batıpark Spor Salonunda  dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından  232 konutun kura çekimi yapılmış aradan geçen bunca zamana rağmen teslim edilemeyen konutlar için hiçbir yetkili neden teslim edilemediği konusunda bir açıklama yapmamıştı.

Kahramanmaraş Gazetesi’ni  arayan hak sahipleri, ne zaman teslim edileceğini bilmediklerini yetkililerden bilgi almak istediklerinde bizde bilmiyoruz. Bilgimiz yok diyorlar. Çekiliş yapılalı 1.5 yılı geçti hala konutlarımız alamadık, bu konu hakkında bizleri aydınlatırmısınız dediler.

Kahramanmaraş’ ın Havaalanı ve uçuşlar konusunda gazetemizi arayan Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu’na konu aktarıldı.  Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu gazetemize bu konuda bir açıklamada bulundu.

Ramazanoğlu ; “Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe ile  konuyu görüştük. Gevilmenin nedeni Projede  su deposu yokmuş. Ancak hak sahiplerinin su deposu konusundaki  isteği doğrultusunda konusunda  tekrar müteahhit firma ile görüşülmüş ve müteahhit firma su deposunun yapımını da üstlenmiş ve yapım aşamasına geçilmiş.  Vali bey’in verdiği bilgiye göre Ağustos ayında tamamlanacak ve en kısa zamanda hak sahiplerine teslim edilecek” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co