Ramazan sohbetleri Kuran’la başladı

Ramazan sohbetleri Kuran’la başladı

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Ramazan Sohbetleri’nin ilki Kur’an’la yaşamak olarak gerçekleştirildi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz Salı günü akşam saat 22.30’da başlayan programda Ahmet Bulut ‘Kur’an-la Yaşamak’ konusunda sohbet anlattı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekretervekili Av. Kadir Erol, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Ağır, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Mustafa Semerci, Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Serdar Yakar, Zabıta Şube Müdürü Ökkeş Demirdöğen, Kütüphaneler ve Müzeler Şube Müdürü Necati Kahveci, Makine Bakım ve Onarım Şube Müdürü Özcan Konuklar ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda Ahmet Bulut, hayatımızı Kur’an-a göre uyarlamamız gerektiğini söyledi.

Ahmet Bulut yaptığı sohbetinde; “Değerlendirebilirsek Ramazan ayı bir ömre bedeldir. Ramazan’ın bereketi evimize, soframıza ve camilerimize düşmeye başladı.

Ramazan ayı Kur’an-ı Kerim’in doğum ayıdır. Bu ayda Kur’an-ı Kerim inmeye başlamış ve o geceye Kadir Gecesi denmiş ki ‘Bin aydan hayırlı bir gecedir’.  Kur’an bu ayda inmeye başlamış ki onun için Onbir Ayın Sultanı olmuş.

Kur’an-ı Kerim en çok okunan ancak en az anlaşılan ve hayatımıza en az giren kitap haline gelmiş.

Allah(cc) bu Yüce Kitabı yaşayalım ve hayatımızı O’na göre uyarlayalım diye göndermiştir” diye konuştu.

Kısa örneklerle zenginleştirdiği sohbette Ahmet Bulut’a sohbet sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekretervekili Av. Kadir Erol, Maraş işi bakır işleme kayık tabak hediye etti.

Ramazan Etkinlikleri kapsamında Ramazan Sohbetleri programının devamında;

7 Temmuz 2014 Pazartesi günü İhsan Atasoy, “Ramazan Ayının Hayatımıza Kazandırdıkları”

10 Temmuz 2014 Perşembe günü Muhammet Reşit “Tasavvuf Müziği ve Semazen Gösterisi”

14 Temmuz 2014 Pazartesi günü Yavuz Bahadıroğlu, “Ramazan ve İnsan”

16 Temmuz 2014 Çarşamba günü Talha Bora Öge “Şiir Dinletisi”

19 Temmuz 2014 Cumartesi günü Metin Karabaşoğlu, “Peygamberimizin Bir Günü” konularıyla devam edecek.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co