Ramazan ayının içindeki Kadir Gecesi

Ramazan ayının içindeki Kadir Gecesi

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu Başkanı Serdar Zabun

Ramazan ayının içindeki Kadir Gecesi

KMTSO Başkanı Serdar Zabun, bin aydan hayırlı olan ve Ramazan ayının içine gizlenen Kadir gecesini bu gece yaşayacağız,” dedi.

İslam Alemi’nin en kıymetli ayıdır Ramazan. Berekettir, rahmettir… Çünkü Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır.

Yüce Allah Kur’an’da “Ramazan ayı insanları kurtuluş yoluna götüren, doğruyu yanlıştan ayıran Kur’an’ın indiği aydır” (Bakara suresi) buyurmuştur.

Ramazan, bizlere insan olmanın hakkını, kardeş olmanın kıymetini, paylaşmanın hazzını, şükrün faziletini hatırlatan aydır.

İslam alemi, her türlü olumsuzluğa rağmen bu ay çok şükür ki, Ramazan’ı layıkıyla icra etti.

Umuyorum ki, bu mübarek ay hürmetine dünyanın dört bir yanında insan onuruna yakışmayan zulüm biter ve mazluma kurtuluş, zalime azap olur.

İçinde bulunduğumuz dönemde, ülkemiz işte bu düsturla, bu inançla, tüm dünya mazlumlarına sahip çıkan, nerede olursa olsun haksızlığa sessiz kalmayan bir cihan devletidir.

Bu yolda, Allah ülkemizin yardımcısı olsun…

Bu duygularla, tüm İslam Aleminin ve yüce Türk Milletinin, yüreğinde Allah aşkıyla, Peygamber sevgisiyle yoğrulan tüm Kahramanmaraşlıların, ülkemizin kalkınması için işçisinden işverenine büyük bir azimle emek veren iş dünyamızın Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını en derin hislerimle tebrik ediyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co