RAHATLIK İNSANOĞLUNA BATIYOR

RAHATLIK İNSANOĞLUNA BATIYOR

Anlaşılan o ki, zaman zaman insanoğluna rahatlık batıyor ve ‘daha iyi olmak’ olmadık entrikalar yapıp, savaşlar çıkartabiliyor. Böyle olunca da hem kendisine hemde yaşadığı dünyasına zarar veriyor.

Önce 1. Dünya ardından 2. Dünya Savaşları yapılmış, sonunda insanlık adına ne ortaya çıkmış, kan ve gözyaşı, açlık, acılar ve nefret…!

  1. Dünya Savaşı’nda yaklaşık 15 milyon kişi öldü, 20 milyon kişi de yaralandı. Toplam parasal kayıp ise o günün parası ile tahminler doğru ise 185 Milyar Dolar oldu. Bunların yüzde 95’i asker, yüzde 5’i sivildi. II. Dünya Savaşı’nda ise 65 milyon insan öldü ve bunların yüzde 33’ü asker, yüzde 67’si ise sivildi.

Bu savaşların neticesi dediğim gibi, ölüm, acı, gözyaşı, nefret. Dedim ya insan acayip bir varlık, rahatlık sadece bize batar. Oysa bu dünya hepimize yeter, paylaşsak dertlerimizi. İnaçlar ve değerler mi? Allah(cc)  ne güzel söylemiş. “ Senin dinin sana, benim dinim bana.” Bırakın kim neye inanıyorsa inansın !

KARLI ÇIKANLAR DİKKAT

Bu savaşın sonrasında ABD ve Rusya, tabir yerinde ise dünyayı bölüştüler. Biri yaklaşık 40 sene sonra dağıldı, diğeri de dağılmak için kendini zorluyor, elden geleni de yapıyor. Hem de öylesine bir uğraşıyor ki, dur durak yok, illaki batacak ve dağılacak. Şu anda ülkemizde neredeyse herkes ABD’yi büyük şeytan biliyor!

Günümüzde Ortadoğu da aynı konumda ve aynı sıkıntıları yaşanıyor. Tansiyon da gittikçe yükseliyor bölgede. Dünyanın şimdilik devleri konumundaki ABD ve Rusya tarafından içine bir çomak sokulmuş ve durmadan karıştırılıyor. Her an geniş boyutta bir savaş çıkması da kaçınılmaz oldu artık. Rusya ile ABD’nin Suriye’de karşı karşıya gelmeleri de an meselesi. Çıngar kopacak ya, bakalım ne vakit.

KAZANAN PARA BABALARI

Evet, milletler arası ilişkilere baktığımızda yapılan bu savaşların silah tacirlerinin, uyuşturucu satıcılarının, organ pazarlamacılarının yani üst aklın işine geliyor.

Zenginliklerinin üzerine zenginlik ilave ettiklerini görüyoruz. Dursalar, durmuyorlar, oyun ve entrikalarına devam ediyorlar.

Peki bu günlerde ne oluyor, bundan sonra  ne olabilir? Kim ne yapacak? Gelin birde bu sorunun cevabına bakalım; “NATO’lu müttefiklerimiz başta ABD olmak üzere Türkiye’yi büyük savaşa girmeye zorladı. Vekaleten savaş için ve menfaatlerine alet etmek istedi. Körfez ve Irak operasyonlarında bunu başaramadılar. 2011’den beri Türkiye’yi bu art düşünce için cepheye sürerek, Türk’ün elindeki kılıcı ayağına yani güneydeki Arap ülkelerinin hem de İsrail’in lehine indirmesini istediler. Küresel ve Siyonist çıkarlar için de. Direnince 2012’den beri açık hedef haline getirildi. Ve sayısız darbe ve suikast teşebbüslerine hedef oldu.

BURAYI İYİ OKUYALIM LÜTFEN

“İşte bu hengamede küresel güçler, neoliberal ve neoconlar Ukrayna krizi ile petrol fiyatlarını düşürerek Rusya’yı bir nevi taşaron olarak Ortadoğu’ya sürdü. Bununla Rusya hem enerji payının artırarak hem yeni oluşmakta olan para sisteminin merkezini çekilecek, hem de İsrail’in çevre devletleri savaşla güçsüz düşürülecekti. Türkiye’nin oyun kurucu olarak bölgeye müdahalesi engellenecekti. (Girişimin Net Nedeni Buydu)

Şimdi Rus uçağının düşürülmesiyle ile başlayan süreçte Türkiye’nin alem-i İslam’dan tecrid ve yeniden Lozan sınır ve vesayetine sokulmak isteniyor. Rusya küresel ve batılı güçler için Türkiye’yi tehdit ve şantajla yıldırıp enerji güzergahı olmaktan çıkarmak istiyorlar. Büyük savaşı çıkartmak isteyenler şunu planlıyorlar;

1- NATO için yeni düşman ve çarpışma alanı icad etmek.

2- Sömürülen kaynakları muhafaza

3- İsrail’in küresel güçlerce bölgenin hakimi lider konumuna getirme.(1)

Sömürü alanı petrol, yani yıllık 2 trilyon dolarlık enerji kaynağı da bu planın kaymağı olacak. Sonuç olarak Rusya 100 yıl öncesi Sykes-Picot’u imzalayarak elde edemediği payı yeniden almanın planlarını yaparken. Üst akıl Rusya dahil ABD ve AB ülkelerini de kullanıyor, hesap büyük ama hesap yapanların en büyüğü Allah mutlaka nurunu tamamlayacaktır. Yeter ki, biz ona hakkıyla kulluk edelim.

(1) Abdurrahim Çokgüngör.3. Dünya Savaş’ı

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co