PUTİN ESED İTTİFAK’ININ FİİLE DÖNÜŞMESİ…

PUTİN ESED İTTİFAK’ININ FİİLE DÖNÜŞMESİ…

Suriye de iç savaşın başlamasından bugüne Rusya her zaman Esed’edestek vererek,  lojistik yardımda yapmıştır. Esed zulmü Suriye’de hayatı felç etti. Esed zayıfladığı bir anda Rus uçakları Suriye semalarını karartıyor. Bunun da adı “IŞİD ‘le mücadele oluyor”. Herkes kılıfına uyduruyor. Daha önce de Amerikan uçakları IŞİD ‘le mücadele kılıfı ile boş arsaları bombaladı, yani göz boyadı.

IŞİD terörü çıktığı günden beri her zaman Müslümanlara zararı olmuştur. Esed yanlısı devletler IŞİD’i bahane ederek hür Suriye ordusu diğer bir ifade ile “muhalifleri” vuruyor. Rusya yine ateşle oynuyor. Afgan mücahitlerinden aldığı dersi unuttu galiba? Burada da aynı akıbete uğrarsa hiç şaşırmayın. Esed zulmünün biteceği bir sırada Rusya’nın ortaya çıkması manidardır. Türkmen komutan Ömer Abdullah’ın şu ifadeleri de çok önemlidir: “Esed ülkenin Akdeniz sahillerini Rusya’nın kontrolüne verdi” diyor. Rusya IŞİD kılıfı altında açıkça Esed’e yardıma geldi. Rus uçakları altı metrelik füzelerle muhaliflere saldırıyor. Bu füzeler önce yakıyor sonra patlıyor. Rusya muhaliflerle birlikte sivilleri de öldürüyor. Orantısız güç kullanan Putin’e kim dur diyecek? Türkiye ilk günden beri Suriye halkının yanında olduğunu gösterdi. İki milyonu aşan Suriyeli mültecilere kapılarını açtı ve her ihtiyaçlarını görüyor.Rusya’nın bu tavrına ilk tepkiyi veren yine Türkiye oldu. Daha sonra ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Katar ve Suudi Arabistan oldu da ne oldu? Rusya Esed’efiili desteğini sürdürüyor. 1980 öncesi ülkücülerin bir sloganı vardı: “ Koministler Moskova’ya” şimdi tüm dünyaMüslümanları çarlık askerleri, çekin ellerinizi Suriye’nin üzerinden dönün Moskova’ya diye haykırmalıdır.

Rusya her fırsatta Şam’la iş birliği yaparak IŞİD ve diğer tehdit olacak her türlü örgütle mücadele adı altında Esed’e karşı olan muhalifleri sindirmek, Suriye hükümeti ile iş birliğinin devamını sağlamak ve muhalif orduya psikolojik baskı yaparak moralini bozma, yoksa muhaliflerle bir savaşın içine girmek istemez. Böyle bir savaşa girmesi demek Rusya’nın Afganistan’a müdahalesindeki akıbeti yaşayamayacağını kimse garanti edemez. Çarlık askerlerinde bu korku hala vardır. Suriye’de büyük güç oyunları oynanıyor. Türkiye’nin çok dikkatli hareket etmesi gerekmektedir. Türkiye’nin savaşa girmesi için her türlü oyun oynandı ama Türkiye dik duruşu ve heyecana kapılmadan gelişen olayları süzgeçten geçirmesini bildi. Rusya’nın Suriye müdahalesine kadar Esed can çekişiyordu. Rus uçaklarının Suriye’ye girip muhalifleri bombalaması ile Esedcanisi adeta can buldu. Rusya’nın bombaları Müslümanların üzerine atılırken Rusya Ortodoks patriği bakınız ne diyor: “ Bu bizim mukaddes harekâtımızdır.” Bundan övünerek bahsediyor. Dünya’nın her tarafında Müslümanlar katlediliyor,  hayal edilemeyecek boyutta işkence görüyor, üzerlerine bombalar yağıyor. Müslüman âlemi olarak ne zaman yekvücut olup “Müslümanlara uzanan eli bileğinden değil kolundan kırarız” diyebileceğiz.”Bu bizim davamız değil midir? Hem de en mukaddes davamızdır. Bu şuuru ayağa kaldırdığımız an Müslüman’a kalkan eller havada kalacaktır. Ama ne acıdır ki; Suriye’de akan kan Müslüman olunca ABD, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkeler, adet yerini bulsun hesabı, iki kelime ile tepki veriyorlar. İç dünyalarında ise mutluluk duyguları ile zevkten dört köşe oluyorlar Olun bakalım. Siz hesabınızı iyi yapın çünkü ” Rabbimizin de bir hesabı vardır.” Bu hesap elbet bir gün karşınıza çıkacaktır. Sakın ha Rusya ben güçlüyüm deme!

Afganistan’daki rezilliğini bir daha yaşamak istemiyorsan uçaklarınla beraber Suriye semalarından geldiğin gibi defol!

Muhabbetlerimle….

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co