Prof.Dr. Coşkun: Basının topluma katkısı çok büyük

Prof.Dr. Coşkun: Basının topluma katkısı çok büyük

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Prof. Dr. Coşkun mesajında, “Toplumun çevre ve dünya ile bağlantı kurabilmesinde basının payı göz ardı edilemez” dedi.

 

Milletlerin geleceklerini şekillendirmesi için gerçekleri görmesi gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Coşkun,  toplumun doğru ve hızlı olarak bilinçlendirilmesi noktasında basının önemli bir misyon üstlendiğini vurguladı. Topluma mal olmuş başarıların alkışlanması, sorunların etkin olarak dile getirilip giderilmesi gibi son derece önemli konularda hayati bir sorumluluğu olan gazetecilerin, zaman mefhumu gözetmeksizin, doğru habere ulaşmak ve haberi okuyucusuyla en kısa sürede buluşturabilmek için her koşulda ter döktüğüne işaret eden GAÜN Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, mesajının devamında şu görüşleri dile getirdi:

 

“Basın çalışanları, haber alanındaki katkılarının yanı sıra, kamuoyu oluşturma işlevi ile toplumsal – sosyal gelişmelerde de etkin rol oynamakta, kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturma görevini de yerine getirmektedir. Farklı görüşlerin seslendirilmesine imkan sağlayarak, insanları düşünme, araştırma ve doğru sonuçlara ulaşmaları yolunda da etkin bir görev üstlendiğine yürekten inandığım basının, bu sorumluluğunu yerine getirirken, meslek etiğini her şeyin üstünde tutup, kişilik haklarına saygılı, doğru, ilkeli, objektif ve aydınlatıcı habercilik anlayışından asla ödün vermemesi gerektiğini de bir iyi dilek mesajı olarak vermekte fayda görüyorum.

Bu vesileyle, toplumumuzun doğru bir şekilde bilgi sahibi olmasını sağlama yolunda fedakarca emek harcayan basın mensuplarımızın, başarılı ve örnek çalışmalarla Gaziantep Üniversitesi’nin, Gaziantep’in, ülkemizin tanıtımındaki gayretli çalışmalarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da  devam edeceklerine olan inancımı bir kez daha ifade ediyor, tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co