Poyraz’a teşekkür etme, Erkoç, Mahçiçek ve Okay’a destek olma zamanı

Poyraz’a teşekkür etme, Erkoç, Mahçiçek ve Okay’a destek olma zamanı

10 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Poyraz’ın görev süresi geçtiğimiz Cuma günü sona erdi. Başkan Poyraz’ seven oldu sevmeyen oldu. Ama bir gerçek varki, Mustafa Poyraz ve ekibi 10 yıl boyunca bu şehre hizmet etmek için çalıştı. Özellikle Hanefi Mahçiçek tarafından başlatılan  ve daha sonrada Poyraz tarafından devam ettirilip tamamlanan ve şehrin 30 yıllık su ihtiyacının karşılayacak olan Karasu projesinin yanı sıra yeşil alanlar, parklar, taziye evleri, sosyal yardımlar gibi değişik projelerle Kahramanmaraş halkının sevgisini kazandı. Muhsin Yazıcıoğlu, Parkı 1 ve 2. bölüm, Aslanbey Parkı, Çamlık Parkı, Kılavuzlu Parkı gibi yeşil alanlar oluşturmasının yanında mezarlıklarda defin işleminde gelen vatandaşlara sandalye dağıtılması ve cenaze hizmetlerinin tamamını belediye’nin yapması, fakire fukaraya yardım dağıtılması gibi sosyal ağırlıklı projelerle vatandaşın takdirini aldı. Elbette bir insanın yanlışları ve eksiklikleri olur.

Bunları zaman bizler basın mensupları olarak dile getiririz. Bunlar siyasilerin hoşuna gitmese de amacımızın sadece halka hizmet  gelmesi olduğunun bilincindedirler. Zaman zaman bize küsüp darılanlar olur. Ama sonuçta hepimiz bu memleketin çocuğuyuz. Gayemiz Kahramanmaraş’a en iyi hizmetin gelmesidir. Şimdi Mustafa Poyraz’a bu yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür borcumuz olduğunu düşünerek teşekkür ediyorum.Çünkü bu şehre hizmeti olmuştur.

Şimdi gelelim yeni başkanlarımıza. 30 Mart seçimleri sonrasında geçtiğimiz Cuma günü mazbatalarını alan  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay görevlerine başladılar.

Ben yeni başkanlarımıza hayırlı uğurlu olsun dileklerimi ziyaret ederek ilettim. Buradan birkez daha memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Kahramanmaraş’ın geleceğinden ümidliyim. Çünkü başkanlarımız Kahramanmaraş’ın sorunlarını yakınen bilen kişiler. Fatih Mehmet Erkoç,  bu şehirde yıllarca İl Başkanlığı yaptı. Hanefi Mahçiçek ise bu şehirde güzel projelere imza atmış hem belediye başkanlığı hem milletvekilliği yapan bir kişi ve bu şehrin sorunlarını yakınen bilen kişi. Yine Necati Okay’ da bu şehirde yıllarca Merkez İlçe Başkanlığı yapan biri ve bu şehrin sorunlarını bilen biri. İşte bu yüzden ben bu dönem çok ümidliyim. Başkanların tamamı bütün sorunları biliyor.

Büyükşehir Belediye  Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un açıkladığı bir çok proje var. Yine Bundan yıllar önce hayalini kurduğu Kısık yolu, projesi ve Göksun yolu projesi hayata geçiyor. Özellikle en çok istediği Kısık yolu yapımına başlanacağı müjdesini Başbakan geldiğinde miting meydanında müjdeledi. Erkoç’un  hayal ettiği bu proje ile Kuzey ilçeleri Kahramanmaraş’a bağlanacak. Buda hem Kahramanmaraş’ın hemde Kuzey ilçelerinin kalkınması demektir.

Büyükşehür Belediye Başkanı Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Okay bu hafta hem tebrikleri kabul ediyor, Bir taraftan da Kahramanmaraş için çalışmaya çoktan Başladılar bile. Mesai saati bitmesine rağmen geç saatlere kadar ne yapacakları konusunda çalışmalar yapıyorlar.

Yine ekibini kurmaya çalışan başkanlar özel idare ve Belde Belediyelerden gelen yaklaşık 2400’ e yakın personelleri tanımaya kimin hangi işte faydalı olabileceği konusunda çalışmalar yapıyorlar.  Salı günü Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçesi ilk meclis toplantılarını yapacaklar. Çarşamba günü ise Büyükşehir Meclisi toplanacak ve komisyonlar kurulacak ve görevler belli olacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç’un işi çok zor. Daire Başkanlıkları, Genel Sekreterlik, Müdürler, Hangi bölgelere hangi kişilerin bakacağı gibi sorunlarla uğraşıyor. Erkoç gece gündüz demeden çalışıyor. Önce bu kadrolar diyazn edilecek. Çalışma ekibini kuracak. Sonrasında da büyük projeler başlayacak.  Yine aynı zamanda da Yeni kurulan Bir Büyükşehir kurma çalışmasını da yürütüyor. Allah yardımcısı olsun diyorum.

Erkoç, çok genç yaşta Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Beklide Türkiye’de en genç Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Bütün konulara vakıf olan Erkoç’a herkesin destek olması lazım. Yardımcı  olması lazım. Çünkü kendisinde büyük bir Kahramanmaraş sevdası var. Hizmet etme aşkı var. Hedefleri hayalleri var. Hem genç, hem dinamik hemde çalışkan birisi.

Bizler kendisine sahip çıkarsak kendisi de Kahramanmaraş’ı kısa zamanda değiştirerek  bölgede ismi çok konuşulan iller arasına girmesini sağlar. Ben buradan kendisine başarılar diliyorum.

Diğer yandan Hanefi Mahçiçek bu şehri tanıyan birisidir. O da  Onikişubat Beldiyesi’nin kuruluş aşaması için büyük çaba sarf ediyor. Hanefi Mahçiçek’de bu şehre, ilçesine çok değer katacak, büyük projeler yapacak deneyimli biri. Ben Hanefi Mahçiçek’e de sahip çıkalım diyor. Kendisine Başarılar diliyorum.

Dulkadiroğlu ilçe Belediye Başkanı Necati Okay ise halk tarafından da çok sevilen bir adaydı. Kendisi 30 Mart öncesi Kahramanmaraş’ta ilçe Belediyeleri içerisinde en çok oyu alacağını iddia etmişti. Öylede oldu. En çok oyu aldı. Kendisi de sorunları yakınen bilen birisi. Ayrıca Okay’da şu aşamada Dulkadiroğlu ilçe Beldiyesi’nin kurulma aşamasını sağlıklı bir şekilde götürmek için gece gündüz çalışıyor. Okay’ın seçimler öncesindeki açıklamalarına baktığımızda Dulkadiroğlu ilçesi büyük değişim gösterecek. Kent Meydanı yapacağım etrafına bütün resmi kurumları toplayacağım gibi çok güzel projelerim var demişti. Ben bunları gerçekleştireceği kanaatindeyim ve Okay’a destek olalım ve sonuçlarını görelim diyorum.

3 başkana da Hayırlı uğurlu olsun diyor, tüm halkımızın başkanlarımıza sahip çıkmasını ümit ediyorum.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co