Poyraz vekil adayı olamaz !

Poyraz vekil adayı olamaz !

Poyraz vekil adayı olamaz !..

30 Mart Belediye seçimleri öncesini hatırlayın !..

Yeni kurulan ilçeler için aday adayları, Büyükşehir için aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Ben köşemde: “ Dulkadiroğlu ilçesi Necati Okay’a hayırlı olsun” dedim.. bunun için özel bir yazı da yazdım bunu okuyanlar, başkan çok iyi bilir..

O dönemde bir yazıda Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz için yazdım, ve o yazımda çok iddalı bir yemin ettim: “ Mustafa Poyraz belediye başkanı adayı olursa , ben evimin üzerine , kelepir satılıktır “ yazacağım evimi satıp bu şehirden gideceğim diye yazmıştım..

Ak Parti Mustafa Poyraz’ı aday gösterse : bugün Kahramanmaraş’ta olmayacaktım..

Dün Ak Partideyiz, aday adaylarını takip ediyoruz..

Aday adaylığı için Mustafa Poyraz’da geldi..

Yerimden bile kalkmadım, bir kare resimini de çekmedim.. benim halimi gören gazeteciler sordu sebebi nedir diye: “ Bende Mustafa Poyraz’ı milletvekili adayı yapmazlar, eğer yaparlarsa, bende bağımsız aday olacağım bir oyumu kendime vereceğim, Ak partiye vermeyeceğim,” dediğimde..

Gazetecilerin yüzde 80’i abi benim oyum da senin bende buna oy vermem ! sesleri yükselmeye başladı.

Yalakalar- taklacılar- diyet borcu olanlar etrafında pervane gibi dönüyordu..

Salonun köşesine oturdum: Mustafa Poyraz’ın etrafında dönenlere baktım..

Ben ev almadım ki : Diyet Borcum Olsun !..

Belediye ‘den maaş almadım ki : Diyet Borcum Olsun !

Belediye işlerini yaparak para kazanmadım ki : Diyet Borcum Olsun !

Tüyü bitmemiş yetimin malını birlikte yemedim ki : Diyet Borcum Olsun !

Şişirilmiş hayali fatura ile belediyeyi soymadım ki : Diyet Borcum olsun !

Yok arkadaş benim diyet borcum yok: Özgür ve hür bir gazeteciyim istediğimi kanun ve nizam, ahlak kuralları içinde yazarım.. örf ve geleneklerimize uygun yazarım !..

Bizde hakaret ve iftira yok: biz gerçekleri yazarız..

Karasu Projesi kimin ?  : Hanefi Mahçiçek

Enerji Santralı ve 17 km. boruyu kim döşedi ? Hanefi Mahçiçek

Karasu’dan Kahramanmaraş’a kadar 67 km. ishale hattını geçeceği yerin istimlak ve yol yapımını, boruların güzergaha serilmesini kim yaptı: Hanefi Mahçiçek

Peki: Milletvekili adayı olmak için görevinden istifa eden Hanefi Mahçiçek yerine gelen Mustafa Poyraz’ın geldiği gün ilk yaptığı iş : karasu projesini iptal etmek oldu.

Sonra Basın ve Kamoyu baskısı ile yeniden yapmaya başladı ama belediyenin 10 trilyonun üzerinde parası gitti.. havaya gitti..

Sonra belediye tarafından basılan karasu kitabı ve belediye yayınlarında: Başkan Hanefi Mahçiçek bir teşekkür bile etmedi..! yalan mı bunlar ? projeye kendi sahip çıktı..

Belediyenin bastırdığı yayınlar elimizde hangisinde var: Başkan Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ederiz sözü ?… yalan mı ?…

Yine Hanefi Mahçiçek döneminde 11 Trilyon’a 25 yılda geri ödemeli iller bankası kredili Kahramanmaraş Şehir atık su arıtma tesisi ihale aşamasına gelmişti ? İhaleyi kim iptal etti ? Sayın Mustafa Poyraz söyle bakalım bu ihaleyi kim iptal etti.

12 yıldan beri Kahramanmaraş’ın evsel atıkları, Sanayi atıkları, Sır Baraj, oradan Berke Baraj, Oradan Ceyhan Barajı ve Karataş’tan denize dökülerek çevreyi kirletiyor bunun vebali size yeter de artar bile..! 12 yılını bu şehrin yediniz be!.. Yalansa çıkın söyleyin !..

Cehennemde yanması için putları yeter: Kureyş müşrikleri, Kâbe`nin çevresine üç yüz altmış put dikmişlerdi. (Ulu camii önündeki Mustafa Poyraz askerleri gibi )

 

Tebliğ ettiği tevhid inancı ile akıl, ruh ve kalblerde ki putları yıkıp, binlerce insanı getirdiği nurun etrafında pervane gibi döndüren Resûl-i Kibriyâ Efendimiz (sav), şimdi de tevhid inancına uygun binâ edilmiş olan Kâbe`yi asliyetine kavuşturmak için putlardan temizlemeye başlıyordu.

Elindeki asâ ile o putlara birer birer işâret ederek, yıktı ve de

“Hak geldi, bâtıl zâil oldu. Muhakkak ki bâtıl yok olup gidicidir.” (İsra, 17/81)

âyetini okudu. İşareti alan her put yere düştü. Mekke’nin Fethi ile alakalı bir gün geniş yazarım.. putların hepsini yıktı ve yıktırdı.. Kabeyi temizizledi.

Sayın : Poyraz yalansa söylesin !..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’tan Mustafa Poyraz’ın putlarını – eshab-ı ikram gibi, Peygamber efendimizin askerleri gibi yıkmasını bekliyoruz ki : “Bu günah da Mustafa Poyraz’a yeter!”

Sözün özü: Keser döner- sap döner- bir gün hesap döner , bugünde hesap döndü, Mustafa Poyraz milletvekili adayı olamaz , olmak için boşa uğraşıyor Kahramanmaraş’ın 12 yılını yedi, Türkiye’in yıllarını yedirmezler..

Diyet borcu olan – yalakalar takla atsalarda bütün bunlar Mustafa Poyraz’ı kurtarmaz bunların dahası da var onuda yarın yazacağım..

Yalakalar: “Allah seni başımızdan eksik etmesin başkanım,” Mustafa Poyraz vekil adayı olamaz !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co