Polis konulu resim yarışında Karabörk il birincisi oldu

Polis konulu resim yarışında Karabörk il birincisi oldu

Emniyet Teşkilatının 171.Kuruluş Yıldönümü Kutlama Törenleri Kapsamanda Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçelerine bağlı okullarda “Polis” konulu İlkokul öğrencileri arası “Resim” yarışmaları düzenlenmiştir.

Yarışmalara katılan eserler, İl Milli Eğitim Müdürlü İnceleme/Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucu Dulkadiroğlu Yahya Kemal İlkokulu 4-G sınıfı öğrencisi Halise Nur Karabörk il birincisi oldu. Halise Nur Karabörk ödülünü İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan törende aldı.

İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz; “Öğrencilerimizin polislerimizle ilgili duygu ve düşüncelerini güzel bir şekilde ifade etmeleri bizi mutlu etti” dedi. Törene Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz ile 4-G sınıf öğretmeni Neslihan Avşar da katıldı.

Törenden sonra Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz yaptığı değerlendirmede, “Çocukların, gençlerin sanat, spor gibi etkinliklere yönelerek becerilerini geliştirmeleri, sosyal insan olmaları hem de kötü alışkanlıklardan uzak durmaları adına gerçekten çok güzel uğraşlardır. Bizim, çocuklarımızı bu tür aktivitelere yönlendirmemiz ve özendirmemizin gerektiğini düşünüyorum. Bu bağlamda Halise Nur Karabörk’ün ailesini ve öğretmenini tebrik ediyorum. Tabii ki herkesin becerisi farklı farklı. Bunlar Allah vergisi yeteneklerdir. Fakat Öğretmenlerimizin ve ailelerin daha bilinçli hareket etmesi şarttır. Öğrencilerin beceri ve yeteneklerini keşfedip bunların üzerine gidilmesi ve işlenmesi başarıyı getirecektir. Bu açıdan öğretmenlerimize ve ailelere büyük iş düşmektedir” dedi.

eminiyet (1)

Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz; Halise Nur Karabörk ve Öğretmeni Neslihan Avşar tekrar tebrik ettiğini belirterek bundan sonraki yarışmalarda Yahya Kemal İlkokulu olarak başarıların artarak devam edeceğini belirtti.

İlkokul öğrencileri arası resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler; Birinci Halise Nur Karabörk(Yahya Kemal İlkokulu), İkinci Selcan Kara(Kahramanmaraş Bilim ve Sanat Merkezi), Üçüncü Elanur Eker(İstiklal İlkokulu) oldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co