PKK’YA BİR SANATÇININ İSYANI-2

PKK’YA BİR SANATÇININ İSYANI-2

Dünkü yazıma hiç yorum katmadan bu günde devam ediyorum. Biliyorsunuz bir sanatçının yanlışları haykırışını yazmıştık. Bu sanatçının açıklamaları PKK iç yüzünü göstermesi açısından çok önemlidir.

“PKK’nin çatışmaları şehre taşımasını halk da doğru bulmuyor”

Çatışmaları şehre taşıyan PKK’ye seslenen Çiyager, “Sen, hendek kazarak Diyarbakır’ın tarihi dokusuna, hayat bulacak en tarihi yerine zarar veriyorsun. Bu şehre, halkına ve de davasına yapılan bir zulümdür. Çünkü günlerce, insanlar hastalarını hastaneye götüremedi. Günlerce insanlar gidip bir ekmek alamadı veya onların dışarıya çıkmasına mani oldular. Her iki taraf da mani oldu. Emniyet güçleri de PKK de aynı şekilde. Bu insanlar bunu mu hak ediyor? Sivil, masum insanlardan ne istiyorsunuz? Buna çok dikkat edeceksiniz ve barıştan yana olacaksınız. Bu sorun barışla çözülecektir ve barış geldiği zaman herkes huzur içinde yaşayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Toplumda yayılmaya çalışılan LGBT tarzındaki ahlaki yozlaştırmaya yönelik örgütlerin, bölgedeki faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Çiyager, İslam’ın yaşanması halinde ahlaksızlık ve topluma aykırı düşüncelerin yayılamayacağını vurgulayarak, LGBT tarzındaki ilişkilerin yaratılışa aykırı olduğunu ifade etti.

İSLAMI YAŞAYIP, YAŞATALIM

“LGBT’ye öncülük yapan başta HDP olmak üzere sosyalistler ve sol örgütlerdir”

Kadının kadınla, erkeğin erkekle ilişki mantığını özgürlük adında vermenin doğru olmadığına dikkat çeken Çiyager, “Bu ne kadar doğru olabilir? Bu toplum buna izin veremez. Buna öncülük yapanlar başta HDP olmak üzere sosyalistler ve sol örgütlerdir. Psikologların dahi desteğini alarak bu tür ilişkiler ile ensest ilişkiler benzeri ahlaksızlığı normalleştirmeye çalışıyorlar. Bunu bizzat bana da anlattılar. Ben bunlara tepkimi gösterdim. Kadın erkek için, erkek ise kadın için yaratılmıştır. Toplumu nereye çekiyorsunuz. Bunun ne İslam’da ne de Kürtlükte yeri yoktur. Ben bir Kürt olarak bunu kabul etmiyorum. Kürt ve Müslüman olan kimse de bunu kabul etmez ve etmemelidir. O özgürlük istediğini söyleyenler de yarın eşi ve çocuğuyla beraber tuzağa düşeceklerdir. Hayatlarını alt üst edeceklerdir. Bu yüzden çocuklarımızı ve eşlerimizi İslami ahlakla büyütelim. İslam’ı yaşayalım ve yaşatalım. Eğer böyle olursa, hiçbir kötülük hüküm sürmeyecektir.” diye belirtti.

PKK İNSANLARI DİNDEN UZAKLAŞTIRIYOR

PKK’nin Türk solu ile yaptığı ittifaka da değinen Çiyager, “Ama bölgedeki Kürt partileri ile bu birliği sağlamıyorsun. Dindar olan bir partiye, ‘Sen dindar Kürt’sün, bizden değilsin.‘ Diyebilir misin? Sen bunları ayırdığın zaman ötekileştirmiş olursun. Bunları soyutlaman ve kendinden uzaklaştırmanın sorunları daha büyütecektir. Derhal Kürt partileri ile birlikteliğini sağlaması gerekiyor. Bu anlamda birliktelik sağlandığı zaman barış daha yakın olacaktır.” dedi.

İNSANLAR AÇ İSE

“Yıllarca oylarımızı inandığımız partiye verdik. Ancak, düşünmediğimiz bir şey gerçekleşti.” diyen Çiyager, “Halk, esnaf, müteahhit ve iş adamları sahiplenilmedi. İlk kazandığımız dönemde Belediye Başkanı Feridün Çelik ve partimiz kazanırken çok mutlu olmuştuk. Eşimle beraber belediye başkanının girişini belediye önünde beklemiştik. Yasaklı olan Newrozlarda dahi sahalardaydık. Ailemle beraber her şeyi yaşadık.” diye belirtti.

PKK/HDP’nin uyguladığı siyaseti eleştiren Çiyager, şöyle seslendi: “Geldiğimiz süreçte özgürlük adı altında nice ailelerin canını yaktınız. İktidarınızı bir fırsat biliyorsunuz. Müteahhitlerden çok fazla paralar alıyorsunuz. Bunları alırken, şehrinize harcamanız gerekiyor. Caddeye, sokağa harcamanız gerekiyor. Eğer insanlar aç ise onlara alternatifler üretmelisiniz, iş imkânı sunmalısınız. Özgürlükse, bunlar olması gereken şeylerdir. Ancak kendinizle çelişiyorsunuz. Bu çelişki görüldüğünde insanın inanası gelmiyor artık.”

Kendine Müslümanım diyen herkesin oturup, sorunları konuşarak halledebileceğini dile getiren Çiyager, sözlerinin devamında; Allah’ın, aklı insanın düşünmesi ve iyi işler çıkarması için verdiğinin altını çizdi.

GENÇ YAŞTA ÇOCUKLAR ÖLÜMÜ SÜRÜLÜYOR

“11-15 yaşlarındaki çocukları ölüme sürüyorlar”

Yıllarca HDP ve çizgisine gönül vermiş bir insan olduğunu ifade eden Çiyager, “O yolda babamı kaybetmiş bir insanım. Bir sürü yeğenimi, akrabalarımı feda etmiş bir insanım. Çağlar, devirler, zaman değişince insanların da değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani ırkçı, şovenist, kinci bir zihniyeti taşımamak gerekiyor. Kan kanla temizlenmez. İnsanların ölümüne müsaade etmek, onların ölümüne aracı olmak, bazı insanların fuhşa girmesine sebebiyet vermek, çocukların ölmesine sebebiyet vermek ne demektir. Kürt davası çocuklara mı kalmış? Şimdi 11-15 yaşlarında çocuklar öne sürülüyor ve öldürülüyorlar. Sizce burada kim suçlu? Onları sokaklara sürenler mi suçlu yoksa öldürenler mi? Bunları iyi hesaplamak, iyi düşünmek gerekiyor.” dedi.

SAVAŞSIZ DÜNYA İSTİYORUM

Küçüklüğünde beri hep bu şiddet ve huzursuzluk içinde büyüdüğünü söyleyen Çiyager, son olarak şunları söyledi: “Kangrenleşen, çözülmeyen bu soruna herkes sağduyulu davransın. Bunu tüm partilerimizden, Kürt insanımızdan, devletten bekliyorum. Bu savaşı lütfen masaya oturarak çözümünü sağlayalım. Savaşsız bir dünya oluşturalım.” (M. Sıddık Bilge/Yunus Sırat – İLKHA)Cizre mEDYA” Bu açıklamalara yorun gerekiyor mı? İşte PKK’nın iç yüzü.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co