PKK’NIN KADIN KÖLELERİ

PKK’NIN KADIN KÖLELERİ

 

Pazar günü çocuklarla piknik için hazırlık yapıyorduk, eşim gazetemi de alsan, bulmaca çözerdik, dedi.

Tabi gazetemize ve okuyacağımız kitabımızı aldık, eşim kahvaltı öncesi hazırlıklarını yaparken, bende gazete manşetine şöyle bir göz atayım dedim.

Baktım, Sırrı Berk Aslan(24 Nisan-Sabah) gazetenin manşetine girmiş. Haberin başlığı ise “ PKK’nın Kadın Köleleri”

Sırrı gazetecilikte benden eski, biz yazmaya başladığımızda O Dünya Gazetesi temsilciliğini yapıyordu. Sonra Sabah’a geçti, sonra bölge temsilcisi oldu.  İddialı haberler yapıyor, zaman zaman köşe yazıları da yazar. Başarılı bir gazeteci…

Öyle ulusal bir gazetede manşete girecek haberi yapmak zor! O zoru başarmış. Kendisi kutluyorum.

Neyse biz konumuza dönelim. Haberin içeriğinden bazı alıntılar yapayım, sonra da değerlindirmeme yapayım.

Habere göre;  “Ölü ele geçen bir PKK’lı teröristin çantasından çıkan tablette ki yazılı günlüğe göre, kadın teröristler Kandil’de en ağır işlere zorlanıyor örgüt liderlerinin tacizine uğruyor direnenlerse ölüme yollanıyor

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesindeki operasyonlardaki çatışmada ölen bir kadın teröristin sırt çantasından çıkan tabletteki günlük, Kandil’de PKK’lı kadınların içler acısı halini ortaya koydu. Not şeklindeki günlüklerde, Abbas kod adlı terörist elebaşısı Duran Kalkan’ın kadın teröristleri nasıl taciz ettiği, birlikte olmayı kabul etmeyenleri de nasıl ortadan kaldırdığı detaylarıyla anlatılıyor.

Tabletteki fotoğraflarda ise kadın teröristlerin, taş taşımaktan kum çekmeye kadar ağır işlerde çalıştırıldıkları görülüyor. Yeşildere Mahallesi’nde geçen ay 16 saat süren çatışmalar sonunda etkisiz hale getirilen ikisi kadın 10 teröristten, Rojbin Delil adlı kadın teröristin sırt çantasından çıkan bir tablet, örgütteki kadınların içler acısı halini de ortaya çıkardı.

Notlarda, örgütün Kandil’deki yöneticilerden Abbas kod adlı Duran Kalkan’ın kadın teröristlere uyguladığı cinsel tacizler, onunla birlikte olmayı kabul etmeyince öldürülen kadınlar ve Şilan kod adlı sevgilisiyle yaşadıkları detaylı olarak anlatılıyor…”

BUNU HEP YAPIYORLAR

Şimdi sizi 3 ay öncesine götüreyim.  PKK’ya Bir Sanatçının İsyanı-1 başlıkla yazım hatırlar mısın? Aynen şöyle; “15 Ocak 2016 Cuma 19:13 Cizre Haberlerini internetten okuyorum, sıra dışı bir haber dikkatimi çekti. Haber PKK’nın iç yüzünü anlatması açısından çok önemli olduğu için okuyucularımla paylaşmak istedim. Çiyager’den PKK/HDP hakkında çarpıcı açıklamalar, başlıkla habereden bahsediyorum. O tarihte yazmıştım,   Haberi yorumsuz sizlere aktarıyorum;  “Kürt sanatçı Çiyager PKK,  hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunarak, anlattıklarının bölgenin gerçeği olduğunu ve bu gerçekleri görmek istemeyenlerin çok şey kaybedeceklerini söyledi.

Yaptığı Kürtçe albüm çalışmalarıyla tanınan ses sanatçısı Çiyager, son süreçte Türkiye de yaşanan kaos ve buna bağlı olarak yıllarca beraber çalıştığını söyledi ve dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) konuşan Çiyager, hem kendi yaşadıklarını hem tanık olduğu gerçekleri anlatırken,  bu gerçekleri görmek istemeyenlerin çok şey kaybedecekleri uyarısında bulundu.

Toplumun daha fazla yozlaşmasının önüne geçmek istediği için konuştuğunu söyleyen Çiyager, kendisinin çocukluğundan bu güne ailesiyle beraber o partinin çizgisindeki siyasi harekete hep destek verdiğini ama gelinen noktada yapılan yanlışlara karşı olduğunu ifade ederek, şunları konuşuyor; Çiyager, “PKK, ‘Kadınlara bu kadar özgürlük veriyorum, topluma, insanlara bu kadar özgürlük tanıyorum’ diyor. “Özgürlük adı altında partide neler yaşandığını ben çok iyi biliyorum” Kadınlara olması gerekenden çok özgürlük tanıyanların niyetlerinin kadınlardan faydalanmak olduğuna dikkat çekerek, özgürlük adı altında partide gayri ahlaki, topluma aykırı olan çok şeyler yaşandığını ve bunu söylemeye dilinin varmadığını ifade etmişti”Hatırlayanlar bilir, bu açıklamadan sonra kendisine saldırmışlardı.

Bölücü başının kardeşi Osman Öcalan ise PKK’nın bir Kürt hareketi değil, Asala’nın devamı olarak, Ermeni hareketine dönüştüğünü ifade etmişti.

Evet, hala PKK’yı Kürtlerin Özgürlüğünü Savunuyor diye düşünenler olabilir. İşte onların iç yüzü.

Hadi kalın sağlıcakla.

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co