Pakdil; “94.yıl dönümünü ve 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum”

Pakdil; “94.yıl dönümünü ve 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum”

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramının 94.Yıldönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Pakdil yaptığı yazılı açıklamada Milli Egemenlik vurgusu yaptı. Pakdil şöyle devam etti.  “23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Atatürk’ün liderliğindeki istiklâl mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle istiklâl mücadelesini başarıyla sonuçlandırarak, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, sonsuza kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya duyurmuştur.

23 Nisan 1920 tarihi, bu milletin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü onurlu mücadelesiyle aşabileceğinin en büyük göstergesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, ülkemizde dünya çocuklarının da katılımıyla kutlayarak; barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak noktada buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık etmekteyiz.

Kuruluşunun 94. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, bugün de demokrasimizin, milli devletimizin ve geleceğimizin en büyük güvencesidir.

Geleceğimizin teminatı, yarınlarımız olarak gördüğümüz çocuklarımızın, daha önceki nesillerin izinden giderek, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için günü geldiğinde azim ve kararlılıkla sorumluluklarını yerine getireceğine inanıyor ve güveniyoruz. Onların başarısı ile ülkemizi daha güzel günlere taşıyacaktır.

Bu vesile TBMM’nin kuruluşunun 94.yıl dönümünü ve 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co