Pis Adamların Pis İşleri

Pis Adamların Pis İşleri

Dış ilişkilerde eski dostlarımızı birer birer kaybetmeye başlayınca eski düşmanlarımızla yakınlaşmaya başladık. Bu yakınlaşma Sayın Cumhurbaşkanımızın açık açık, ‘Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği Üyesi Devletlerden bize dost olmayacak, gerekirse kendimize yeni dostlar buluruz’ mealindeki açıklamalarından sonra hız kazanmaya başladı.

Düşürülen uçak sonucu duran Türk – Rus ilişkileri önce yeniden başladı son günlerde ise ciddi ivme kazandı. Devlet Başkanları gün aşırı telefon görüşmeleri yaparak dosta düşmana Türk- Rus dostluğunun oluşmaya başladığını ve ilişkilerin en üst seviyede sürdürüldüğü mesajı verilir oldu.

Kendimizi yalnız hissettiğimiz bu günlerde Rusya’nın dostluğunu kazanmak bizleri biraz olsun rahatlatmaya başlamıştı. Hele hele 27 Aralıkta Moskova da gerçekleştirilecek olan Türk, Rus ve İran Dışişleri Bakanların Suriye zirvesinin 20 Aralık 2016 tarihine alınması Türk halkında sevinçle karşılanmıştı.

Nasıl bir aşağılamada bulunursam bulunayım yüreğimi soğutamadığım aşağılık, şerefsiz PKK’lılar tarafından birer hafta arayla yapılan İstanbul ve Kayseri suikastlarında kaybettiğimiz 70’e yakın canımızın acısını yaşarken Dışişleri Bakanımızın Rus ve İranlı mevkidaşları ile Moskova’da bir araya gelecek olması bizleri bir nebze rahatlatmıştı.

Rusya ile yakınlaşmamızdan rahatsız olan hainler bu kez Ankara’da sahneye çıktılar. 2013 yılından beri Ankara’da Rusya Büyükelçisi olarak görev yapan ve etrafındakiler tarafından çok sevilen ve sayılan Sayın Andrey Gennadiyeviç Karlov’u Çankaya’da katıldığı bir fotoğraf sergisinde katlettiler. Sayın Büyükelçi uğradığı saldırı sonunda hayatını kaybetti.

Terör alçak yüzünü bir kez daha gösterdi. Bu kez can veren Türk değil bir Rus Devlet adamıydı. Biz her zaman olduğu gibi terörün her türlüsünü şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Tüm devletlerin terörle mücadele etmesini istiyoruz. Hiçbir devletin teröristlere yardım ve yataklık yapmamasını istiyoruz.

Rus yetkililer tarafından, Ankara Büyükelçilerine yapılan silahlı saldırının 20 Aralık 2016 tarihinde Moskova’da yapılacağı bildirilen Türk, Rus ve İran Dışişleri Bakanlarının bir araya geleceği zirveyi etkilemeyeceği ve zirvenin planlandığı şekilde yapılacağının duyurulması ve bu duyuruyla teröre pirim verilmemesi de takdire şayan bir davranıştı.

Bu davranışlarından dolayı Rusları kutluyoruz. Kendilerine ve dostluklarına her zaman şüphe ile baksak da kendimizi yalnız ve karanlıkta hissettiğimiz bu günlerde karşılaştığımız bu davranışlarından dolayı Ruslara bakışımızda bir yumuşama oluştu dersem yalan olmayacaktır.

Ülkücü düsturudur bilirim, böyle zamanlarda politika yapılmaz. Ama Ak Partili Kardeşlerim beni bağışlasın, canımı yakan birkaç yanlışlarını bugün yazacağım: “İktidara geldiğiniz günden bu yana FETÖ yapılanmasında, Milli Eğitimde ve Dışişlerinde uyguladığınız politikalarda olduğu gibi Terörle Mücadelede de büyük hatalar yaptınız: ‘Analar Ağlamasın’ sloganıyla uygulamaya koyduğunuz ‘çözüm süreci’ boyunca akıl almaz yanlış işler yaptınız. Bu yıllarda hainler istedikleri yerde istedikleri gibi cirit atarak palazlandılar, güçlendiler.

Bilmeden koynunuzda yılan beslediniz. Bir yandan Fethullah’çı, diğer yandan PKK’lı yılanlarla dans ederken diğer yandan Vatansever Ülkücüleri itibarsızlaştırmak için büyük gayretler gösterdiniz. Tüm bunlara rağmen, gerek kendinizin gerekse Devletin sıkıştığı, tıkandığı her an MHP ve Ülkücüler, Devletin Bekası için hep yanınızda yer aldı. MHP ve Ülkücüler; “Yanlış yapıyorsunuz, teröristlerle masaya oturmayın, hainlerle el sıkışmayın dedikçe tükürükler saçarak küfürler yağdırdınız. ‘Siz kandan besleniyorsunuz, kan dursun istemiyorsunuz, siz savaştan başka bir yol bilmezsiniz’ diyerek ülkemize büyük zararlar verdiniz.

Anaların gözyaşı hiç durmadı. Şükürler olsun ki geç de olsa doğru yolu buldunuz. MHP’nin çizgisine geldiniz. Sayın Devlet Bahçeli’nin isteğiyle bu hainlere karşı mücadelede Milli Seferberlik ilan ettiniz. Davetiniz başımızla gözümüz üstüne. İktidar bizim olmasa da düşünce ve fikir elbette bizim. Bu Devlet ve bu Vatan bizim. Erdem Beyazıt ağbinin dediği gibi; ‘Müslüman yürekler bilirim daha/ Kızdı mı cehennem kesilir sevdi mi cennet.’ Müslüman yürekler çok kızgın. Bu hainlerin soyunu kurutmak boynumuzun borcu, ‘Ya Sevecekler yâda ölü veya diri terk edecekler.’ Artık asla merhamet gösterilmemeli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co