Piri Reis Sakinleri Kahvaltı sofrasında bir araya geldi

Piri Reis Sakinleri Kahvaltı sofrasında bir araya geldi

Onikişubat Belediyesi Mahalle Kültürünü yerleştirmek için komşuları bir araya getirmeye devam ediyor..

Piri Reis Sakinleri Kahvaltı sofrasında bir araya geldi

 

ONİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş’ın Merkez Onikişubat Belediyesi, kaybolan değerlerimizi yeniden canlandırmak ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmek için başlattığı kahvaltılı mahalle toplantılarını Piri Reis Mahallesinde devam etti.

Pazar günü saat 10 00  da Mahalle sakinleri ile millevtvekilerini bir araya getirdi.

  1. Hükümet Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet Uğur Dilipak, İmran Kılıç, ilçe kaymakamları ve Belediye Meclis üyeleri ile mahalle sakinleri katıldı.

19 Mayıs Lisesi bahçesindeki Piri Reis Mahallesi Kahvaltısında bir konuşma yapan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ın  da mahalle kültürüne değindi.

“Komşularımızla Kahvaltıda Buluşuyoruz” projesi kapsamında Piri Reis Mahalle sakinleriyle kahvaltı sofrasını paylaştı.

pirireis (2)

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi MAHÇİÇEK, “Eski komşuluk münasebetlerimiz, bugün ki komşuluk münasebetlerimize göre çok daha farklıydı. O komşuluk münasebetleri çok daha yakındı. Akşamları bizim annelerimiz bir tabak yemeğini komşusuna verirdi, onlarda birer tabak yemeğini bize verirdi. Böylelikle bir tabak etli yiyorsa bir taraf etsiz yiyorsa paylaşılmış olurdu. Bir işi olsa, bir yere gidecek olsa çocuğunu komşusuna emanet ederdi. Bu komşuluklarımızda biraz eksiklik var bunu kabul edelim. Bu kahvaltılar vesilesiyle bu komşuluklarımızı tekrar güçlendirelim, bir araya gelmemizi daha fazla sağlayalım istiyoruz” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co