Pi analitik Dershanelerinden gerçek tadında YGS

Pi analitik Dershanelerinden gerçek tadında YGS

Öğrencilerin sınav öncesi streslerini kontrol etmeyi öğrenmeleri amacıyla düzenlenen ve binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen  YGS provası  büyük bir başarıyla tamamlandı. Girdikleri sınavı övgü ve minnetle değerlendiren katılımcılar ,  sınavın  güvenlik hizmetlerinden sınav eşyalarına kadar bibebir YGS standardında olduğunu ve kendilerini gerçek sınava giriyormuş gibi heyecanlı hissettiklerini belirttiler.

pian

Konu hakkında bir açıklama yapan Pi analitik Dershanesi Müdürü Muhammed Kasap şunları söyledi;”       Sütçü İmam Üniversitesi,  Gelişim üniversitesi  ve  Pi analitik Eğitim Kurumlarının katkıları ile hazırlanan bu sınavın amacı gerçek sınavdan önce öğrencilerin gerçek sınavdaymış gibi hissedecekleri gerçeğe en yakın sınava girerek duyarsızlaşmalarını sağlamak.  Sınav anını defalarca gözünde  canlandıran ve hayalinden bile korkan öğrenciler için sınavı somut halini görmek de onların abartı paniklerinin azalmasına neden oldu.

pian2

Gerçek sınav öncesinde yapılan bu tür  tecrübe sınavlarında sonuçlarından ziyade sürecine odaklanılması gerektiğini savunan uzmanlar öğrencilerin  son dönemlerde yapılan sınavlarda bunu göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyorlar. Gerçek sınav öncesinde öncelikle yapılması gerekenler süre kontrolü ayarlaması, hangi sırayla hangi testin yapılacağına karar verilmesi,stresi nasıl kontrol edeceği gibi taktiksel ayarlamalar olduğunu belirten uzmanlar yoğun şekilde uygulanan sınav sonuçlarında dengesizlik olabileceğini o nedenle öğrencilerin sonuçlara bakarak sınav öncesinde kendilerini değerlendirmemeleri gerektiğini vurguluyorlar.

Sınavda heyecanlı olan sadece öğrenciler değildi. Veliler de en az öğrenciler kadar heyecanlıydı. Sınavı düzenleyen ve emeği geçek herkese teşekkür eden veliler bu sınavın bir hafta sonra sınava girecek öğrenciler için büyük katkısı olduğunu belirttiler. YGS prova sınavının gerçeği aratmadığının altını çizen veliler sınavın mükemmel organize edildiğini ve hiçbir sonunun yaşanmadığını belirttiler.

Sütçü İmam  Üniversitesi’nde  yapılan sınav aynı zamanda  katılan binlerce öğrenciye üniversitenin tanıtımı da sağlamış oldu. Yapılan prova sınavından tam bir hafta sonra da gerçek YGS sınavına ev sahipliği yapacak olan üniversite Kahramanmaraşlı öğrencilerin öncelikli tercihleri arasında.

Bizlerde emeği geçen herkese teşşekür ediyor ve 15 mart Pazar günü yapılacak olan YGS sınavında başarılar diliyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co