Pi Analitik Dershaneleri Öğretmenler Günü’nü kutladı

Pi Analitik Dershaneleri Öğretmenler Günü’nü kutladı

Pi Analitik Dershanesi her yıl 24 Kasım için Metin usta et ve balık Restaurant’ın da düzenlediği yemek ile öğretmenlerin bu özel günü kutladı.

Pi Analitik Dershanesi Kurum Müdürü Muhammet Kasap, “Öğretmenleri sadece 24 Kasım’da değil her an saygı duymalı değer vermeliyiz. Öğretmenlerimiz de hayatımızda ailemiz kadar önemlidir. Bize bilmediğimiz konularda yardımcı, ihtiyacımız olan her türlü konularda destekçimizdir. Baş Öğretmen Atatürk Öğretmenlerin Ulusal Kurtuluş Savaşında gösterdikleri etkinliği hep övmüştür. Atatürk yeni Türkiye’nin yaratılmasında öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancındaydı. Çağdaş bir Ulus olmamız için eğitimin yaygınlaşması gerçeğine inanıyordu. Bu nedenle Atatürk “Ulusları kurtaracak olan olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir”

Bize doğruyu, güzeli, iyiyi, mertliği, milli duyguları ve Atatürk ilkelerine bağlılığı öğreten öğretmenlerimizdir. Biz onların eseriyiz. Sıhhatini, nefesini, enerjisini gençlik yıllarını hepsini bizim için harcar. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olur. Kısaca analar doğurur, öğretmenler yetiştirir. Bizleri ham bir madde olarak ele alan öğretmenler, üzerimizde titiz, dikkatli ve sabırlı çalışmalar yaparak bizi şekillendirirler. Duygularımıza, ruhumuza, fikirlerimize ve hayata bakışımıza en güzel desenleri verirler.

Öğretmenler sevgi dağıtır. İçimizi aydınlatır, bizi doğruya yöneltir. Bilgili kişiler olmamız için çaba gösterir, dünyayı tanıtır. Öğretmen her alan da yeniliği, yenileşmeyi savunur, gerçekleri anlatır. Pi Analitik Dershanesi Kurum Müdürü Muhammet Kasap, “Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir. Bu vesile ili bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım” dedi.

piana (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co