Pi Analitik 2015-2016 yılında okullaşıyor!

 Pi Analitik 2015-2016 yılında okullaşıyor!

Kahramanmaraş’ta eğime öncülük eden dershanelerin başında gelen Pi Özel ve Pi Analitik dershaneleri de 2015-2016 eğitim-öğretim yılına okullaşarak girecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmiş olan okula dönüşüm projesi çerçevesinde önemli açıklamalarda bulunan Pi Özel ve Pi Analitik Dershaneleri Genel Müdürü Muhammet Kasap dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Pi Özel ve Pi Analitik dershaneleri dönüşüm okul projesine geçecek mi? Ve kaçıncı sınıflar olacak?               Pi Özel Dershanesi olarak bir ilke daha imza atmış bulunmakta. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmiş olan okula dönüşüm projesini gerçekleştiriyoruz. Proje kapsamında ilk olarak Lise 1-2-3-4 düzeyinde daha sonra orta öğretim ve ilköğretim düzeyinde eğitim alan öğrencilerimiz için faaliyetlerimize başlayacağız. Üniversite sınavlarına hazırlık sadece son sınıfla sınırlı kalmayacak. Öğrenciler okul eğitimlerini özel okul tadında deneyimli ve kaliteli eğitim kadrosu eşliğinde devam ettirirken bir yandan da dershanecilik tecrübemize dayanarak sınav hazırlığı içerisinde olacaklar.

Pi Özel Dönüşüm Okuluna Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Diploması MEB Tarafından Verilen Diploma İle Denk Olacak mı?

Pi Özel dönüşüm okullarına kayıt yaptıran öğrenciler için diploma çelişkisi yaşamayacaklardır. Öğrencilerin mezuniyet durumu Anadolu Lisesi olarak geçecek ve diplomalar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diğer okullar tarafından verilen diplomalar ile denk olacak, eşit haklar sağlanacaktır.

Pi Özel Dönüşüm Okulunda Eğitim Nasıl Olacak?

Eğitim haftanın 6 günü devam edecektir. Hafta içi her gün sabahçı ya da öğleci olarak yarım öğün şeklinde eğitim alacaklar hafta sonu tek gün soru çözüm saatleri ve kurs programı etkinliği düzenlenecektir. Okul dışında kalan yarım gün için verimli ders çalışma programları yapılacak öğrenciler ödevlendirileceklerdir. Ara sınıflar için okula destek, ders tekrarı ve soru çözüm saati şeklinde, lise son sınıf öğrencileri için sınavlara hazırlık programı şeklinde eğitim alacaklardır. Öğrencilerimiz dönemi dolu dolu geçirecekler, veliler üzerinde ki takip yükü ve ders kaygısı ortadan kalkacaktır.

Öğrencilerimiz deneyimli ve alanında uzman rehber öğretmenlerimiz tarafından sürekli takip edilerek haftalık ödevlendirme verilecek, takip eden günlerde ödev kontrolü sağlanacaktır. Amacımız; öğrencilerimizi sadece ders konusunda takip değil hedefleri, yetenekleri konusunda yönlendirmek, yaşadığı problemlere çözüm yolları aramak olacaktır. Pi Özel dönüşüm okulları olarak sosyal, kültürel ve sportif alanlarda çeşitli etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin bu dönemde yaşamakta oldukları stres ve kaygı gibi etkenleri en az düzeye indirmeye çalışacağız.

Pi Özel Dönüşüm okulunun yanı sıra dershane eğitimini biraz açıklar mısınız?

Pi Özel dönüşüm okullarına erken kayıt yaptıran öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen müfredat kitapları haricinde ayrıca bulunduğu sınıf seviyesine uygun olarak soru bankası setleri hediye edilecektir. Bu da gösteriyor ki öğrencinin dışarıdan ek olarak herhangi bir kaynak almasına gerek kalmayacaktır. Erken kayıt yaptıran öğrencilerimize normal okul dönemi başlamadan önce okula hazırlık ve oryantasyon eğitim kursları düzenlenecektir. Amaç öğrenci ve eğitim kadrosunu yeni döneme hazırlamak ve adaptasyon sorununu ortadan kaldırmak olacaktır. Amaçlardan biride öğrencilerin okulda geçirdikleri boş zamanlarının tamamını ortadan kaldırarak her dakikasını verimli olarak değerlendirmesini sağlamaktır. Eğitim kadromuzla, kaynak kitaplarımızla, rehberliğimizle, deneyimlerimizle öğrencilerimize en üst düzeyde hizmet vereceğiz. Ailelerinde eğitime katılmasını sağlayarak; veli-öğrenci ve okul iletişimini güçlendireceğiz. Öğrencinin dışarıdan ekstra destek almasına gerek kalmadan hem okul hem dershane eğitimi vereceğiz.

Teşvikten Nasıl Faydalanabiliriz?

2014-2015 Eğitim döneminde Milli eğitim bakanlığı toplam 250 bin öğrenciye teşvik vermiş bulunmaktadır. Pi Özel dönüşüm okulları olarak öğrencilerimizin teşvik kapsamından yararlanabilmeleri adına resmi prosedürü bizler takip ederek yönlendirme yapacağız. Velilerimize bu konuda gereken desteği sağlamaya çalışacağız.2015-2016 Eğitim dönemi için teşvik ödenen öğrenci sayısı 500 bin olacak ve MEB’in özel okullar için verdiği teşvik 4 yıl boyunca devam edecektir. Anlaşılacağı üzere sadece dershane ücreti ödeyerek öğrencilerimiz hem özel okul eğitimi hem de dershane eğitimi almış olacaktır.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co