“Peygamberimizin hayatını rehber edinelim”

“Peygamberimizin hayatını rehber edinelim”

 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında “Rahmet mevsiminde, Rabbimizin evrensel mesajını anlayıp, Rahmet Peygamberinin örnek hayatını rehber edinelim” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

 

“Zamanı anlamlandıran, özel kılan, günler vardır. Tabi ki mübarek üç aylar ve idrak edeceğimiz Regaib Kandili de bunların en önemlilerindendir. Dolayısıyla İslam Alemi olarak yine bir rahmet mevsimine ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Yüce Allah’a daha da yakınlaştığımız, karanlıkları aydınlığa gark eden, tüm insanlığı “Emr-i bi’l ma’rûf ve nehy-i anil münker” mesajına davet eden Rahmet Peygamberini andığımız bu mübarek kandil gününde ve üç ayların manevi atmosferinde birbirimizi daha çok sevelim ve gönülleri fethedelim.

 

Hepimizin bildiği gibi “Regaib” kelime anlamı olarak istemek, arzu etmektir. Bizler de bu mübarek günde, başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere, tüm İslam Coğrafyasının barış, huzur ve kardeşliğini istiyoruz. Ülkemizdeki terör belasının bir an önce son bulmasını diliyoruz.

 

Hepimiz ellerimizi semaya, gönüllerimizi Yüce Mevla’ya açarak dua edelim. Dünyevi ve uhrevi hayatlarımızın kurtuluşu, ülkemiz ve tüm İslam beldelerinin selameti için Rabbimize sığınalım. Şüphesiz Yüce Allah bu dualarımızı karşılıksız bırakmayacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehrimizin güzel insanları olmak üzere İslam Aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co