Peugeot 308’e teknoloji takviyesi

Peugeot 308’e teknoloji takviyesi

Peugeot 308, yenilenen tasarımı ve artırılan teknolojileriyle yollara çıkmaya başladı. Yeni donanımlarıyla daha iddialı hale gelen araç, tasarruflu motorlarıyla da öne çıkıyor.

Yenilenen tasarımı ile artırılan teknolojileriyle yollara çıkmaya başlayan Peugeot 308’in hakkında bilgiler veren Peugeot Zabunoğlu Otomotiv Satış Müdürü Ayfer Öztürkeri; “Fransız otomotiv üreticisi Peugeot, kompakt hatchback pazarında mücadele eden 308’i makyajladı. Daha şık ve markanın yeni modellerine yaklaşan bir tasarıma kavuşan yeni 308, yeni teknolojileriyle markanın pazardaki iddiasını artıracak. Hem hatchback hem de station wagon gövde seçeneğine sahip olan araç da, Access, Active, Allure ve GT Line olmak üzere ilk etapta dört farklı donanım seviyesiyle yollara çıkıyor. Yeni 308, 91 bin 600 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Peugeot 308 (5)

Gri rengin tonu değiştirildi

Zarif hatlarıyla dinamik ve güçlü bir görünüm sunan motor kaputu ‘Aslan’ logosuna ev sahipliği yapan dikey konumlu ön ızgarayla bütünleşiyor ve ızgaranın tasarımı tamamlıyor. LED aydınlatma birimleri markanın imzasını ortaya koyuyor. Köşeli ve sert hatlarıyla dinamik bir görünüm sergileyen ön tamponun altını kaplayan üç parçalı dev hava girişi oldukça etkileyici ve işlevsel bir hale geldi. Yeni 308, satış başlangıcından itibaren Alüminyum Gri’nin yerini alan yeni Bej Gri renk de dahil olmak üzere 10 farklı gövde rengiyle satışa sunuluyor.

Peugeot 308 (6)

Akıllı donanımlar arttırıldı        

Yeni Peugeot 308’in iç mekânı geliştirilirken öncüsünün güçlü yönleri korunurken kullanılan malzemeler ve zekice uygulanan tasarımla konfor, ergonomi ve kalite algısı daha da geliştirildi. Kompakt boyutlu bir direksiyon simidi ve yükseltilmiş gösterge panelinden oluşan, yenilikçi ve fütüristik bir görünüm sunan Peugeot i-Cockpit iç mekânı domine ediyor. Yeni kapasitif özellikli dokunmatik ekran iklimlendirme sistemini ve TomTom 3 boyutlu navigasyonu tek bir noktadan kumanda etme imkânı sunuyor. Araç, 3008 ve 5008 modellerinde de kullanılan gelişmiş sürücü destek sistemleriyle yollara çıkıyor. Yeni 308’de aktif şerit takip sistemi, yorgunluk tespit sistemi, akıllı ışık sistemi, hız levhası tanıma sistemi, aktif kör nokta uyarı sistemi, VisioPark 1 arka kamera ve otomatik park asistanı olmak üzere en güncel sürüş destek sistemleri yerini almış.

Mirror Screen özelliği eklendi

Gelişmiş araç içi bağlanabilirlik seçenekleri sunan yeni 308’de Active donanım seviyesinden itibaren kapasitif özellikli dokunmatik ekran sunuluyor. Orta konsola entegre edilen ve sürücüye dönük bir şekilde sürücünün görüş alanında bulunan ekran okunaklı yapısı ve kullanım kolaylığı ile sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Peugeot i-Cockpit de akıllı telefonun ekranını aracın dokunmatik ekranına yansıtan Mirror Screen özelliğine kavuştu” açıklamalarında bulundu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co