Peugeot 2015 Pazar payını yükseltiyor

Peugeot 2015 Pazar payını yükseltiyor

KAHRAMANMARAŞ/ Peugeot 308 yeni modelinin Kahramanmaraş’ta test sürüşünü yaptırarak 2015 de pazardan büyük payı kapmaya hazırlanıyor..

Zabunoğlu otomotiv Peugeot Plaza Genel Müdürü Mustafa Zabun,” her yönü ile yenilenen 308 modelimizin Kahramanmaraşlılara tanıtımı için dest sürüşü uzmanları ve satış sonrası hizmet uzmanlarımız Kahramanmaraş’ta bugün Peugeot, tamamen yenilediği 308 modelini Türkiye yollarına çıkarıyor. Yeni 308’i satışa çıkmadan test sürüşleri ile tanıtımına Kahramanmaraş’ta devam edildiğini” söyledi.

Yeni Peugeot 308 Test sürüşü

Kahramanmaraşlıların Peugeot Markasını Zabunoğlu Plaza ile tanıdıklarını bununla birlikte Peugeot dostlarına en güzel hizmeti vermek için ekip olarak sürekli çalıştıklarını ifade eden Mustafa Zabun: “Türkiye’de bireysel kullanıcıların en tercih ettiği C hatcback segmentideki önemli oyuncu Peugeot 308 yenilendi. Bir önceki nesliyle adından başka benzerliği kalmayan yeni 308, 140 kiloluk diyetten sonra Türkiye yollarına da çıkmaya hazır.

2015 de Şubat ayının ortasında satışa çıkacak yeni nesil 308, halefinden ve ailenin diğer modellerinden tanıdık 1.2 ve 1.6 litrelik benzinli ve dizel motorlarla yola çıkıyor. Markanın yeni nesil 1.2 litrelik 130 beygirlik motoru ise Türkiye’de olacak. Yeni 308’i

Bizimse araçta en çok hoşumuza giden sadelik oldu. Markanın gerek dış tasarımda, gerekse iç dizaynda benimsediği yeni minimalist anlayış kendini ilk kez bir Peugeot modelinde böylesine belirgin şekilde gösteriyor. Özellikle içeride orta konsolda i-Cockpit adı verilen 9 inçlik ekranla, daha önce pek çok tuşla yönetilen sistemler, basit bir kaç dokunuyla yönetilebiliyor. Klima açma, kapama, araç içi ısıyı azaltma-çoğaltma gibi işlevler yüksek hassasiyete sahip, hızlı bir dokunmatik ekranla ayarlanabiliyor. Bilinen info-timent sistemlerinin yönetimi de ekran üzerinden oldukça kolay.

Pek çok tuş bir ekran üzerinde toplanmış olması, orta kısmı oldukça ferahlatmış. Ekranın altındaki bölüm, adeta boşaltılmış ve modern bir hi-tich müzik sistemi paneline benzetilmiş. Müzik sistemlerindeki iri çevirmeli tek düğme korunmuş, yanına cd çaların haznesi eklenmiş. Altınrda da 5 tuşlu çok sade bir şerit gibi uzanan takviye tuşları. Hepsi bu kadar…

İ-Cockpit adıyla kullanılan 9 inçlik ekran, alt donanımda sunulmadığını belirtelim.

Araçta dikkat çeken bir başka değişiklik ise yine kokpit bölümünde. Peugeot’nun 208 modeliyle benimsediği küçük direksiyon ve sürücünün direksiyon üzerinden yolu izlerken gözünü kaydırmadan takip edebilmesine hizmet eden gösterge tablosunda devir göstergesi tersine işliyor. Yani artık devir göstergesinin parlak gri ve kırmızı ibresi soldan sağa değil, sağdan sola dönüyor. Çok sportif modellerin bazılarında görülen bu dönüş, aracın devrini artıran sürüşler sırasında hoş görüntü veriyor,” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co